Kaliteli, Müzik ve Oyuncu için Kulaküstü Kulaklık Tavsiyesi

gurcan9970

Hectopat
Şu an Arctis 5 2019 kulaklık modelini kullanmaktayım ve memnun değilim. Sesler net ve boğuk aynı zamanda son ses yetersiz geliyor. Arkadaşlar fiyatı önemli değil. Bana 5000 TL kulaklık önerisi söylerseniz bile alacağım. Size ihtiyaçları öncelik sırasına göre yazayım:

1. öncelik özellikler:
  • Kulaklığın frekans aralığı çok geniş olacak 20hz-22khz aralıklar yetmez.
  • Oyuncu ve müzik kulaklığı olması gerekiyor ve aynı zamanda müziği stüdyo kalitesinde vermesini isterim.
  • Kulaklığın desiBel değerinin yüksek olmasını isterim şu anki kulaklığımın dB değeri yanılmıyorsam 98 civarında olması lazım ve yeterli değil. 2 katı kadar yüksek olmasını isterim.
  • Ve tabii ki bu özelliklere alınabilecek en mantıklı fiyat ürünü olmasını isterim
2. öncelik özellikler:
  • Kablosuz olmasını isterim.
  • Her türlü ortam cihazına uyumlu olmasını isterim.
  • Dış ortamdaki sesleri izole etmesi o kadar önemli değil fakat rahat olması çok önemli. Her ne kadar Arctis 5 istediğim sesi verememiş olsa da 1-2 gündür uzun uzun kullanmaktayım ve kulağımın üstünde tüy kadar hafif hissettiriyor.
Arkadaşlar Arctis Pro wireless modeline bakmış bulunmaktayım fakat içime tam sinmedi. dB kavramına pek aşina değilim ama 98 dB'in bana yaşatamadığını 102 dB yaşatamaz gibi duruyor. Burası güvendiğim bir platform ve buna uygun tavsiyeler alacağıma eminim fiyat ve marka konusunu hiç kafama takmıyorum önemli olan bana sunacağı güzellikler.

Şu an Arctis 5 2019 kulaklık modelini kullanmaktayım ve memnun değilim. Sesler net ve boğuk aynı zamanda son ses yetersiz geliyor. Arkadaşlar fiyatı önemli değil. Bana 5000 TL kulaklık önerisi söylerseniz bile alacağım. Size ihtiyaçları öncelik sırasına göre yazayım:

1. öncelik özellikler:
  • Kulaklığın frekans aralığı çok geniş olacak 20hz-22khz aralıklar yetmez.
  • Oyuncu ve müzik kulaklığı olması gerekiyor ve aynı zamanda müziği stüdyo kalitesinde vermesini isterim.
  • Kulaklığın desiBel değerinin yüksek olmasını isterim şu anki kulaklığımın dB değeri yanılmıyorsam 98 civarında olması lazım ve yeterli değil. 2 katı kadar yüksek olmasını isterim.
  • Ve tabii ki bu özelliklere alınabilecek en mantıklı fiyat ürünü olmasını isterim
2. öncelik özellikler:
  • Kablosuz olmasını isterim.
  • Her türlü ortam cihazına uyumlu olmasını isterim.
  • Dış ortamdaki sesleri izole etmesi o kadar önemli değil fakat rahat olması çok önemli. Her ne kadar Arctis 5 istediğim sesi verememiş olsa da 1-2 gündür uzun uzun kullanmaktayım ve kulağımın üstünde tüy kadar hafif hissettiriyor.
Arkadaşlar Arctis Pro wireless modeline bakmış bulunmaktayım fakat içime tam sinmedi. dB kavramına pek aşina değilim ama 98 dB'in bana yaşatamadığını 102 dB yaşatamaz gibi duruyor. Burası güvendiğim bir platform ve buna uygun tavsiyeler alacağıma eminim fiyat ve marka konusunu hiç kafama takmıyorum önemli olan bana sunacağı güzellikler.
Arctis Pro + GameDAC. Kablosuz modeli de var ancak tavsiye etmiyorum.

Bu canavara baktım ve dB değeri 90 diyor hocam. Kulaklığın incelemesine baktığımda tamam demiştim ama az sese kesinlikle karşıyım. Daha iyisi varsa veya aynı kulvarda daha seslisi olabilir.
Ayrıca oyunla uzaktan yakından alakası yok gibi gözüküyor bilemedim.
Tavsiye edemeyeceğim fakat Arctis 5 2019 modelinde neden rahatsız oldunuz sorabilirmiyim (meraktan soruyorum kendimde aynı modeli kullanıyorum)
Ben müziğe çok değer veriyorum, derinlik ve doğruluk açısından arctis 5'e tamam dedim fakat farketmeye başladım ki o istediğim tınıları yakalayamıyorum. Ayrıca ses çok az geliyor daha fazla sesi olmasını ve kafamda konser havasında olmasa bile beni müziğin içine çekmesi beklemek hata oldu hocam. Kulaklık o konuda yetersiz bence.
5000₺ gibi bütçeniz var ise oyun için ayrı, müzik için ayrı kulaklık alın derim. Hibrit ürünlerden yazdığınız istekleri elde edemezsiniz.
Açıkçası mantıklı fakat buraya yazmamın bir nedeni bir ihtimal de olsa diye düşünüyordum.
Arctis Pro + GameDAC. Kablosuz modeli de var ancak tavsiye etmiyorum.
Ulunay arkadaşımın dediği gibi yapacak olursak eğer pro modeli ve başka bir müzik kulaklığı almam gerekecek anlaşılan.
Yalnız bilen varsa şu anda yardımını esirgemesin 2 sini ayrı ayrı alacak olsam bile hala güzel müzik kulaklıklarından bihaberim.
Audeze diye bir marka var tam senin fiyat bütçene uygun kulaklıkları var kendine göre modellere bakabilirsin.
Galiba bu markanın giriş seviyesi benim için devrim olacak :)
Acaba şu kulaklığı bilen var mıdır? Az çok fiyatından ne olduğu anlaşılıyor zaten fakat farklı birşey yok galiba bu kulvarda, en iyisi bu gibi. Ayrıca gaming bi ürünmüş :)
Okumanızı tavsiye ediyorum bu piyasaya bi seslenişimdir. Özellikle Gaming kulaklık seçecekler!
Son düzenleme: Bütün markaları bi gözden geçirdim sadece bilinen değil sayenizde bose, akg, sony, audeze vs çoğu markanın ürününe bakma imkanı buldum sağolun. Ulaştığım sonuç ise maalesef şaşırtıcı değil. Hem gaming hem gerçek müzik arayışım şu bariyere takıldı; piyasa... Fiyatından dolayı söylemiyorum hani ortada bir sürü ürün olmasına rağmen her biri gerekli fiyatı gözden çıkaracağın halde eksik. Size son attığım kulaklığın şu ana kadar beni en tatmin eden kulaklıklardan biri olduğunu söylemem gerekiyor fakat yine eksik. Anlatayım: Ürün çok güzel; malzeme kalitesi, ses verme gücü, kalitesi vs çok iyi ayrıca bu bir wireless headset fakat bluetooth ile bağlanıyor ve gaming kulaklık olmasına rağmen 7.1 işlevi kablosuzda çalışmıyor. Bluetooth 4.0 ile çalışmakta ve kendisi arctis pronun mikrofonundan kalitesiz mikrofonu var. Fiyatı Türkiye'de stoğu olmadığından dolayı böyle normalde kendisi Türkiye'de stoğu olsa 2700₺ satılacak bir kulaklık. Ses kalitesi konusunda arctisi açık ara ezmekte fakat arctis pro wireless birçok noktada bu kulaklığı eziyor; 2 bataryası ile sonsuz bir şekilde kablosuz kullanabilmen, ergonomisi, Türkiye imkanı, ve en önemlisi gaming anlamında gerçekten kablosuz olması. Audeze gaming olmasını istediğin zaman usb girişiyle kullanmak zorunda kalacağın bir kulaklık. Konu başka özellikleriyle birlikte arctis pro kablolu sürümü dahil olmak üzere ortaya çok stabil bir ürün çıkarttığı için steelseries bu kulaklığın mükemmel bir oyuncu kulaklığı olmasını sağlamış. Tam burada kafama birşey değdi, piyasa taşı. Steelseriesin çıkarttığı kulaklık kendi fiyatının üçte birini anca hakediyormuş. Özellikleri 3000₺ değmiyor. Milleti sömürmelerinden bahsediyorum. Uzun lafın kısası ben 2 kulaklığı birleştiririm hem paramı hem de ayrı ayrı kullanma zorluğu çekmem diye düşünürken şu anda bilgisayar başında geçirdiğim vakti arctis 5 ile geçirdiğimde hiç bir sorun olmayacağını ve istediğim güzel kalite kulaklığı ise müzik dinlemek için f/p ürün bulmaya çalışırsam eğer arctis pronun gamedac özelliksiz boş modelinin parasını bile vermeden istediğimi elde edebiliyorum. Keşke arctis 3 alsaymışım. Şimdiki kulaklığımı mükemmel kulaklıklar üreten Bose, Audio Technica veya Sony'den almayı planlıyorum. Arkadaşlar Gaming kulaklık diye paranızı kaptırmayın. 7.1 sanal surround destekleyen kaliteli bir markanın giriş seviyesi kulaklığı işinizi görecektir. Yanında müzik dinlemek istiyorsanız 1000₺ ye alabileceğiniz mükemmel kulaklıklar var. Sizin vereceğiniz paranın kat kat üstünde performans sağlayıp daha az para isteyen modeller. Gaming kulaklık sadece yazılımsal olarak birkaç özelliğin birleştirilmesi imiş: 7.1, 3D, hafiflik, rahatlık vesayre... Ses kasmak için çok üzülerek söylüyorum rampage'in SN-R4 kulaklığı yetiyor...(kullandım) Tabi biraz üstüne çıkıp arctis 3 almanız uzun kullanımlarda çok rahat hissettirecektir.

Son düzenleme:
Son yazdıklarınıza katılıyorum. Donanımsal olarak 7.1 kulaklıklar bile gerçek 7.1 deneyimi yaşatamayabilir. O yüzden kulaklık alırken iki veya üç tane kriter belirledikten sonra bir kulaklık seçebilir, beklentiyi yükseltmeden onunla mutlu olmayı öğrenebilirsiniz. Ben yerinde olsam şu kulaklığı alırdım diyemiyorum çünkü ses deneyimi farklı bir durum ama kesinlikle konforlu bir kulaklık alırdım. Sesin niteliğine mi, yoksa seviyesine mi daha çok değer veriyorsunuz onu belirleyip o yönde bir kulaklık seçebilirsiniz.
Screenshot_20190331-014320.jpeg

Mesela bu kulaklığın frekans aralığı çok yüksek ama dbspl seviyesi düşük biraz.
Screenshot_20190331-015818.jpeg

Bu kulaklıkta da konfor vasat, frekans aralığı düşük ama dbspl seviyesi yüksek. Bu seviye Sennheiser markasında 117 dbspl seviyelerinde ve daha yüksek diğerlerine oranla ayrıca daha konforlu.
Screenshot_20190331-020235.jpeg

Yani demek istediğim aslında hepsi de iş görür. Önceliğiniz ne ise ona göre karar verin veya arkadaşın dediği gibi oyun için ayrı müzik için ayrı bir kulaklık alabilir ve daha az yıpratarak uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Kesinlikle katılıyorum. Ben az daha güzel müzik ve oyun oynatsın uğruna yayıncı bile olmadığım halde 5000 tl civarını gözden çıkaracaktım. Gerçi yayıncıların bile alması yanlış şöyle bir düşününce... Gaming ürünlerin amacını farketmeden önce, iyiki yazmışım buraya konuyu burada açmasaydım technopat kardeşlerim 3000₺ wireless arctis proyu almıştım. Sony'nin bir kulaklığı var 1400₺ civarı daha bugün keşfettim 3hz-100khz arası hız destekliyor. Diğer değerleri de hiç fena değil. Ben bu değerleri görünce ne yaptığım bünyeme tır çarpması etkisinde sarsıntı yaptı. Gaming oyuncu kulaklıklarının bir amacı var, tamam. Fakat fazlası hiç bir mana ifade etmiyor. O en mükemmel olarak seçilen arctis pronun ses kalitesi 3000₺ fiyata değmiyor. Kaliteli bir markanın yine steelseries hyperx ve başka bir marka olabilir giriş seviye kulaklığı yetiyor arkadaşlar. Zaten SN-R4 modelinden arctis 5 modeline geçtiğimde iyi bir kulaklığa beni para vermeye iten kulaklıkların arasında 1-2 özellik dışında birşey farkedememem oldu.(rahatlığı, sanal surround ve ses kalitesindeki ufak gelişme) Güzel müzik arayışlarım gaming ürünlerinin dışında sürecektir, kulaklığıma karar verdikten sonra burada bahsederim. Sağlıcakla kalın arkadaşlar, İyi Sosyaller. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı