Rehber Kulaklıkta tam performans ve müzik için kaliteli EQ

Bize rehber var dendi 🤨

Nasıl yani anlamadım.

KHz'lerin altında tam değeri yazıyor.

Bende küsuratını yazmıyor, tam rakam olarak yazıyor bir de 2,9 olan yukarıda bayağı benimkinde o seviyedeyken 7, 8 veya 9A denk geliyor oradaki seviyeye göre yakın bir hesaplama yapıp denedim sesler canlanmıştı biraz, sesleri yükseldi.

Nasıl yani anlamadım.

Bende küsuratını yazmıyor, tam rakam olarak yazıyor bir de 2,9 olan yukarıda bayağı benimkinde o seviyedeyken 7, 8 veya 9A denk geliyor oradaki seviyeye göre yakın bir hesaplama yapıp denedim sesler canlanmıştı biraz, sesleri yükseldi.
Önemli olan detayların kaybolmaması. Mesela bası fazla kaçırırsan bu sefer vokal ve tizler arka planda kalacak ve bu frekansları doğru düzgün duyamayacaksın. O yüzden dengeli olması önemli.

Kulaklıktan tam verim alabilmek için kulaklığın seçili olması lazım ve onu engelleyecek şeyleri ortadan kaldırmalıyız. İlk öncelikle kulaklığı kasanın ön girişine takıyoruz sonrasında Windows ses karıştırıcısı seçeneklerinden kulaklık ya da headphones seçiyoruz.

Eki Görüntüle 2148007

Bunlar harici hiçbir şey seçili olmamalı, bazı kulaklıklarda farklı şekilde de yazabilir. Cloud 2 kulaklık gibi, kulaklığın yazılımı varsa yazılımdaki 7.1'i kapatıp yazılımı siliyoruz. Windows Sonic çevresel (uzamsal) seside kapalı tutuyoruz. Windows ses seviyesi 50 oyun içi sesleride ne çok az ne de çok fazla 2'si de olmamalı az seste iyi duyulmayabilir, fazlasında da boğulma gibi biraz yanılmaya sebep verebilir. Ses yeterli gelmezse biraz daha artırabilirsiniz.

Müzik.
Sadece müziklerde bu kısma dikkat edin. Müziklerde fxsound yazılımı efsane ses veriyor 5 üzerinden 5 yıldız almış bir yazılım kendi kullandığım EQ ayarı 7, 7, 7, 7, 12, 0, 0, 0, 0 tavsiye ederim, kendi zevkinize göre de ayarlayabilirsiniz.
İyi sesler dilerim :)

Bu arada bir şeyi yazmayı unutmuşum kulaklığı takacağınız zaman ses kartsız olarak takın.
İlk defa rehber yazıyorsunuz sanırım? Her kulaklıkta yapılmıyor bu ayarlar.

İlk defa rehber yazıyorsunuz sanırım? Her kulaklıkta yapılmıyor bu ayarlar.

EQ tavsiyesi olarak yazdım ayarları sadece kendi kullandığımı yazdım ve kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz demişim :) orada EQ yazılımı tavsiyesi olarak demek istedim EQ ayarı değil bir de kulaklıktan tam performanstan kastım ses kalitesi netliği ve berraklığı, bahsettiğim üstteki müzik olmayan için ses kasmak amaçlı için dedim. Yazdığım ayarları deneyin sonra durumunu yazın.

EQ tavsiyesi olarak yazdım ayarları sadece kendi kullandığımı yazdım ve kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz demişim :) orada EQ yazılımı tavsiyesi olarak demek istedim EQ ayarı değil bir de kulaklıktan tam performanstan kastım ses kalitesi netliği ve berraklığı, bahsettiğim üstteki müzik olmayan için ses kasmak amaçlı için dedim. Yazdığım ayarları deneyin sonra durumunu yazın.
Korkarım denemeyeceğim acemi bir rehberi.

Yeni konular

Geri
Yukarı