Kulaklıktan gelen cızırtı

varexta

Centipat
Makaleler
1
Ara sıra kulaklığımdan gelen bir cızırtı var. Masaüstünde veya başka herhangi bir işlemde farketmeksizin oluyor bu cızırtı ama sürekli değil. Sorunumun çoklu prizimde olduğunu düşünüyorum. Bunu nasıl test edebilirim?

Ayrıca akım korumalı bir priz istiyorum bu iyi midir?

Son olarak da şu anki prizimin akım korumalı olup olmadığını anlamamın bir yolu var mı? Klasik dümdüz beyaz bir çoklu priz ve aktifken kırmızı yanan bir düğmesi var.

Teşekkürler.

Akım korumalı prizlerin içinde kendi sigortaları var diye biliyorum. Ani elektrik gidip geldiğinde prizden yüksek yükte elektrik geçmesini engellemek için sigortasını attırıp fişe takılı olan cihazları koruyor bir nevi. Muhtemelen sizdeki bildiğimiz anahtarlı uzatma kablodur diye düşünüyorum. Bir de ben akım korumalı priz alırken yanında bir uzatma kablo aldım satış danışmanı prizde fişlerin girdiği deliklerden uzatma kablonun içinin görünmediğini söyleyip(delikler fiş takılı değilken kapalı konumda) koruma sağladığı gibi bir şey söylemişti.

Akım korumalı prizlerin içinde kendi sigortaları var diye biliyorum. Ani elektrik gidip geldiğinde prizden yüksek yükte elektrik geçmesini engellemek için sigortasını attırıp fişe takılı olan cihazları koruyor bir nevi. Muhtemelen sizdeki bildiğimiz anahtarlı uzatma kablodur diye düşünüyorum. Bir de ben akım korumalı priz alırken yanında bir uzatma kablo aldım satış danışmanı prizde fişlerin girdiği deliklerden uzatma kablonun içinin görünmediğini söyleyip(delikler fiş takılı değilken kapalı konumda) koruma sağladığı gibi bir şey söylemişti.
Anladım teşekkür ederim. Peki attığım ürün sizce iyi midir?

Kulaklığın kablosunda temassızlık olabilir. Çevredeki prizler, lamba anahtarı, dikiş makinesi vb. bazı hoparlörlerde pat pat gelen seslere sebep oluyor. Kulaklığın da etkileniyor olabilir. Aklıma bunlar geldi. Kontrol edersin.

Kulaklığın kablosunda temassızlık olabilir. Çevredeki prizler, lamba anahtarı, dikiş makinesi vb. bazı hoparlörlerde pat pat gelen seslere sebep oluyor. Kulaklığın da etkileniyor olabilir. Aklıma bunlar geldi. Kontrol edersin.
Yetkin olduğum bir konu değil, benim kullandığım tunçmatik marka tek fiş girişli bir priz. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olacaktır.
Teşekkürler cevaplarınız için. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı