Kule tipi soğutucu fan montajı nasıl yapılır?

Hllcnsy

Hectopat
Herkese iyi günler, hayırlı bayramlar.
Anakartım B450MK-II
Kule tipi soğutucu aldım ve montajını gerçekleştirdim. Anakartımda sys fan yazan tek bir fan girişi vardı ve bende tek fanın montajını gerçekleştirdim. Arkadaki 2. fan için kablosunu takabilecek bir yer bulamadım. Sys fan kısmına 2'li çoğaltıcı alsam herhangi bir sorun olur mu? Ya da anakartımda başka boş bir slot var mı? Bir de öndeki fan RGB'li bunun montajını nasıl yaparım (rengini değiştirmek istemiyorum.) Anakartımın RGB desteği yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20210510_224059.jpg
    IMG_20210510_224059.jpg
    189,6 KB · Görüntüleme: 622
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler, hayırlı bayramlar.
Anakartım B450MK-II
Kule tipi soğutucu aldım ve montajını gerçekleştirdim. Anakartımda sys fan yazan tek bir fan girişi vardı ve bende tek fanın montajını gerçekleştirdim. Arkadaki 2. fan için kablosunu takabilecek bir yer bulamadım. Sys fan kısmına 2'li çoğaltıcı alsam herhangi bir sorun olur mu? Ya da anakartımda başka boş bir slot var mı? Bir de öndeki fan RGB'li bunun montajını nasıl yaparım (rengini değiştirmek istemiyorum.) Anakartımın RGB desteği yok.

CPU soğutucu CPU fan portuna takılır. Eğer CPU fan portu yoksa herhangi bir PWM giriş destekleyen girişe takabilirsiniz.

Y kablo satın alıp soğutucunun üstündeki 2 fanı o Y kablosuna takıp onu da CPU_FAN girişine takman halinde sorunun çözülür. Fanın RGB'sini çalıştırman için anakartında ARGB header olması gerek, elindeki anakartta yok. LED'i yanmaz ama fan çalışır. Üzülme, LED'i yanmasa da fan çalışır ve taş gibi fandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı