Kule tipi soğutucu fan yönü ayarlama

SefaK.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, dark freezer X124 kule tipi soğutucu aldım. Ancak soğutucu fanı RAM'leri kapattığı için fan yönünü egzoz fan yönünde taktım. Bu bir sorun teşkil eder mi? Ne yapmam gerekiyor? Görselleri ekliyorum.

1591628130014.png

KP9FUp.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkünse kasanın önüne bakan tarafa takın ve soğutucu yapraklarına üflesin. O olmuyorsa aşağı bakan tarafa takın ve yapraklara üflesin. O da olmuyorsa kasanın önünde fanlar olduğunu umarak şu anki şekilde takın ve kasanın arkasına doğru üflesin. Yapraklara doğru değil.

Fanı ters takın, bu şekilde hava akışını bozuyor. Radyatörden hava çekecek ve egsoz fanına havayı atacak şekilde takın yani.

Mümkünse kasanın önüne bakan tarafa takın ve soğutucu yapraklarına üflesin. O olmuyorsa aşağı bakan tarafa takın ve yapraklara üflesin. O da olmuyorsa kasanın önünde fanlar olduğunu umarak şu anki şekilde takın ve kasanın arkasına doğru üflesin. Yapraklara doğru değil.

Hocam fan soğutucunun içine üflüyor havayı yani fanı bir öncekinden ters çevirip taktım. Ancak bu da olumsuz bir etki yaratacaksa soğutucunun konumunu değiştireceğim yani fan aşağı yönde olacak.
RAM'leri kapatıyor derken üstüne mi geliyor yoksa RAM'ler takmayı mı engelliyor?

RAM'leri takmama engel oldu, RAM'leri çıkarıp soğutucu montajını bitirdikten sonra takmaya çalıştım yine olmadı.

Hocam fan soğutucunun içine üflüyor havayı yani fanı bir öncekinden ters çevirip taktım. Ancak bu da olumsuz bir etki yaratacaksa soğutucunun konumunu değiştireceğim yani fan aşağı yönde olacak.
Genel hava akışını bozmaması için dediğim şekilde takın. Yazıyı baştan okuyun. İlki uygun değilse diğerini kontrol edin. O değilse diğerini. Genel hava akışı önden arkaya ve alttan yukarı şekildedir. Siz fan arkada iken öne doğru üflemesini sağlarsanız akışı bozarsınız.

Genel hava akışını bozmaması için dediğim şekilde takın. Yazıyı baştan okuyun. İlki uygun değilse diğerini kontrol edin. O değilse diğerini. Genel hava akışı önden arkaya ve alttan yukarı şekildedir. Siz fan arkada iken öne doğru üflemesini sağlarsanız akışı bozarsınız.

Evet hocam onu farkettim çünkü oyun kurarken bile sıcaklık 9 dakika sonra 80-82 civarına fırladı. Soğutucunun konumu değiştireceğim aşağı bakan tarafa takacağım yani ekran kartına dönük şekilde bu konumda iken fan havayı ekran kartı plakasına üfleyecek yani fanı düz takacağım markası önde olacak şekilde doğru mudur hocam?

Geri
Yukarı