Kule tipi soğutucu fan yönü ve kasa hava akışı

ibrahimerkarakas

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 2200g - MSİ RX570 8GB- 32 GB DDR4 3200MHZ RAM
Meslek
İşletmeci
Arkadaşlar merhaba, ikinci el bir kasa aldım. Dün kasayı kurcalarken hava akışının yanlış olduğunu fark ettim hepsi içeri temiz hava alıyordu. Bende resimdeki gibi düzeltip ön tarafa da 2 ayrı fan daha sipariş ettim. (değişmeden önceki değerler ile sadece 2 derece fark etti stres testinde) ancak kule tipi soğutucunun bu şekilde montajını ilk defa görüyorum ve bugün işlemciyi değiştireceğim. Sökmüşken onun fanını nasıl ayarlamalıyım?

Şu an hava akışı görseldeki gibidir.

Dosya Ekleri

• IMG_20230113_080828_826.jpg
    IMG_20230113_080828_826.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 107
Şu an senin oklarla belirttiğin şekilde fanlarını konumlandırdıysan eğer kule tipi soğutucunu yukarı doğru üfleyecek şekilde konumlandırman yeterli. Yani işlemci sıcaklığını yukarıya egzoz fanlarına doğru üflemeli.

Arkadaşlar merhaba, ikinci el bir kasa aldım. Dün kasayı kurcalarken hava akışının yanlış olduğunu fark ettim hepsi içeri temiz hava alıyordu. Bende resimdeki gibi düzeltip ön tarafa da 2 ayrı fan daha sipariş ettim. (değişmeden önceki değerler ile sadece 2 derece fark etti stres testinde) ancak kule tipi soğutucunun bu şekilde montajını ilk defa görüyorum ve bugün işlemciyi değiştireceğim. Sökmüşken onun fanını nasıl ayarlamalıyım?

Şu an hava akışı görseldeki gibidir.

Fanlar çerçevesinin olduğu tarafa üfler. Normalde hepsi doğruymuş siz bozmuşsunuz komple. Çizdiğiniz ok işaretleriyle fanların üfleme yönü uyuşmuyor yani.

Fanlar çerçevesinin olduğu tarafa üfler. Normalde hepsi doğruymuş siz bozmuşsunuz komple. Çizdiğiniz ok işaretleriyle fanların üfleme yönü uyuşmuyor yani.
Zaten arkadaş oklara göre düzenlediğini ifade etmiş. Eski kasanın fotoğrafını önceki hali nasıl görelim diye eklemiş. Ön fanlar içeri, arka ve üst fanlar dışarı üfler ama evet dediğin gibi. Son halini de gönderirse bitince, ona göre yorumlarız yine :)

Zaten arkadaş oklara göre düzenlediğini ifade etmiş. Eski kasanın fotoğrafını önceki hali nasıl görelim diye eklemiş. Ön fanlar içeri, arka ve üst fanlar dışarı üfler ama evet dediğin gibi. Son halini de gönderirse bitince, ona göre yorumlarız yine :)

Heee. Ben yanlış anlamışım olayı. Dediğiniz gibi işlemci fanı dışında sorun yok o zaman.

İşlemci fanını da tersine çevireyim o zaman. Evet görsel eski hali oklar benim düzelttiğim şekilde olan hava akışı. Ama ilginç olan 2 türlü de 2 derece sıcaklık fark etti sadece.

Geri
Yukarı