Kule tipi soğutucu fan yönü ayarlama

Fan yaprakları görseldeki gibiyse dark yazısı kasanın aşağısına gelecek.

Evet hocam görselde ki gibi. Soğutucu bloğunu yatay yapıp fanını düz bir şekilde bağlayacağım o zaman. Çok teşekkür ederim ilginiz için. Denedikten sonra sıcaklık değerlerini kontrol eder ve resim atarım.

Fan yaprakları görseldeki gibiyse dark yazısı kasanın aşağısına gelecek.

Hocam merhaba her türlü denedim ancak en uygun bu şekilde oluyor. Soğutucu bloğu yatay olarak monte edilmiyor sadece dikey kullanılıyor. Mecburen fanı arka tarafa taktım.

Fanın monte edildiği tarafı bu şekilde:

Bu fanın ön kısmı bu şekilde taktım.

Bu bir sorun yaratır mı ?

Yaratır. Fanın yönünü ters çevirin. Ya da RAM'in olduğu tarafa takın.

Hocam zor da olsa RAM'lerin olduğu tarafa takmayı başardım. Ancak işlemciye bir stres testi yaptım 10 dakikalık sıcaklık değerleri 85-87 arasında genel olarak 85 te sahip değerleri bana biraz fazla geldi. Stock fan ile de buna yakın bir değer alıyordum zaten. Sistem boşta iken masaüstünde iken CPU diyot sıcaklığı en düşük:49 en yüksek:65 dereceye kadar yükseldi.

Hocam zor da olsa RAM'lerin olduğu tarafa takmayı başardım. Ancak işlemciye bir stres testi yaptım 10 dakikalık sıcaklık değerleri 85-87 arasında genel olarak 85 te sahip değerleri bana biraz fazla geldi. Stock fan ile de buna yakın bir değer alıyordum zaten. Sistem boşta iken masaüstünde iken CPU diyot sıcaklığı en düşük:49 en yüksek:65 dereceye kadar yükseldi.
İşlemciniz nedir?

Geri
Yukarı