Kullanıcı Terslemek

Beni sinirli, agresif olarak gören bu kişilerin başlıca özellikleri;
  • Yeni üye olması
  • DH forum gibi yerlerden geliyor olması
  • Sözlüklerde çok takılıyor olması
  • Yaşı küçük olması
  • Cahilin önde gideni olması
  • Gerçek hayata çıkmamış olması (asosyallik)
  • Bilgisi yanlış olmasına rağmen kendisini doğru görüyor olması
  • IQ düşük olması
  • Forumlarla alakası olmaması
  • Bilgisayar/İnterneti sadece Facebook, Twitter vb. yerlerden, oyun oynamaktan ibaret olduğunu sanması
  • Neşeli Enginar'ın dediği gibi alıngan olması
Bu seçeneklerin bir veya birkaçı bu kişilerde olduğundan beni böyle görüyorsunuz. Tabi seçeneklerde olmayanlar da var onları yazmadım çünkü konularda kendilerinin ne olduklarını biliyor o kişiler :)

Yukarıda yazılan seçenekler arasındasınız eğer kime ters davrandığımı görüyorsanız.
Ayrıca beni iyi tanıyan kişiler nasıl biri olduğumu bilir herkese aynı davranmadığımı da konu ve cevaplarımı inceleyebilirsiniz. Ayrıca ben ceza niteliğinde bunları yapmam, yönetici iken bile öyleydi hayat boyu da öyleyim.

Çünkü ben ceza vermem öğreterek yanlışlarını görmesini, bilgisini arttırmasına yöneltirim insanı. Bu yüzden işlevlerini yapamayınca kendini baskı altında hissediyor :)
Kısaca bu durumu yaşayan olursa yanlış yoldasınız demektir.

Her insanın karakteri farklıdır. Böyle insanlarıda kabullenmek lazım. Murat Bey belki orada şakasına makara yapmıştır karşı üyemizde alıngandır şakaya anlamamıştır. Bence normal bir durum karıştırmaya gerek yok.

Bu tarz durumları çok da kafaya takmamak gerekiyor. Foruma üye olduğumdan beri çeşitli konularda yardım aldım ve yardım ettim. Mesajlarımdan çok ufak bir bölümü normalden biraz fazla agresif olabilir. O mesajları da haksız yere yazdığımı düşünmüyorum. Genelde en sinir olduğum şey adamın kendi yanlışını başkalarına doğru bir şeymiş gibi tanıtıp tasvip etmesi. Forumu genel olarak ele alırsak çok da fazla sıkıntı yok bence iletişim açısından.

Birde tartıştığın insanın yüzünü mimiklerini göremediğin için bazen bazı yazılar agresif olmadığı halde öyle hissettirebiliyor. Ayrıca foruma yeni katılan arkadaşlar normalden biraz daha düzenli ve net bir forum ile ilk kez karşılaştıkları için afallıyor olabilirler. Kısacası kişinin tavrı sizi çok rahatsız ediyorsa insani bir şekilde uyarmak zarar vermez ama atılan mesaj hakaret içermediği sürece üzerinize almasanız da olur.

Bu tarz durumları çok da kafaya takmamak gerekiyor. Foruma üye olduğumdan beri çeşitli konularda yardım aldım ve yardım ettim. Mesajlarımdan çok ufak bir bölümü normalden biraz fazla agresif olabilir. O mesajları da haksız yere yazdığımı düşünmüyorum. Genelde en sinir olduğum şey adamın kendi yanlışını başkalarına doğru bir şeymiş gibi tanıtıp tasvip etmesi. Forumu genel olarak ele alırsak çok da fazla sıkıntı yok bence iletişim açısından.

Birde tartıştığın insanın yüzünü mimiklerini göremediğin için bazen bazı yazılar agresif olmadığı halde öyle hissettirebiliyor. Ayrıca foruma yeni katılan arkadaşlar normalden biraz daha düzenli ve net bir forum ile ilk kez karşılaştıkları için afallıyor olabilirler. Kısacası kişinin tavrı sizi çok rahatsız ediyorsa insani bir şekilde uyarmak zarar vermez ama atılan mesaj hakaret içermediği sürece üzerinize almasanız da olur.
Atılan mesaj artık hakaret içerdiği için maalesef dediğiniz olmuyor... Ama hakaret içerikli mesajlarla yürüyormuş burada sistem anladığım kadarıyla. :) O yüzden ben de ona göre yazarım artık mesajlarımı, yorumlarımı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı