Kullanıcılar neden Sosyal'den ayrılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ecmel

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Front-End Developer
Moderasyon notu: Bu mesaj konu haline getirilmiştir.

İstememesinde sorun yok zaten. Asıl demek istediğim şey foruma veya yönetime sinirinden dolayı kullanıcılardan hıncını çıkartması. Yazılım link konuları boş boş duruyor şu anda. Yönetim veya kullanıcıları bilgilendirmeden direkt linkleri silmesi hoş değil sadece.

Yoksa dediğin gibi adamın kendi programı.
Bence neden bıraktığını düşünmek sizin için daha önemli olmalı. Yakın zamanda forumu içinde çok değerli kişilerin bulunduğu baya kişi bıraktı. Bence bunun sebebi araştırılmalı, tabii bunu söylemekle iş düzelmiyor. Gerisi yönetime kalmış bir şey. Yazılımı zaten belli bir adet bedava verecekti. Bu güne kadar Eray hocam her türlü bilgilendirmeyi yaptı herkese, yeni üyelerin de böyle bir derdi olduğunu sanmıyorum. Zira konuları görüyoruz "sevgili" , "boy" , "din", "siyaset" bu başlıklar harici forumda tartışılan ya da konuşulan bir şey kalmadı. 3 ay öncesine kadar "Programlama" kategorisinde birçok konu açılıp yardımcı olunuyordu, yardımcı olanların yanında ben de mevcuttum ama bakıyorum ki artık hiç kimsenin umurunda değil. Forumun kitlesinin gittiği yeri fark etmek zor değil, her neyse daha fazla yorum yapmak istemiyorum bu konu hakkında. Zamanında zevk ile girdiğimiz forum artık eskisi gibi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence neden bıraktığını düşünmek sizin için daha önemli olmalı. Yakın zamanda forumu içinde çok değerli kişilerin bulunduğu baya kişi bıraktı. Bence bunun sebebi araştırılmalı, tabii bunu söylemekle iş düzelmiyor. Gerisi yönetime kalmış bir şey. Yazılımı zaten belli bir adet bedava verecekti. Bu güne kadar Eray hocam her türlü bilgilendirmeyi yaptı herkese, yeni üyelerin de böyle bir derdi olduğunu sanmıyorum. Zira konuları görüyoruz "sevgili" , "boy" , "din", "siyaset" bu başlıklar harici forumda tartışılan ya da konuşulan bir şey kalmadı. 3 ay öncesine kadar "Programlama" kategorisinde birçok konu açılıp yardımcı olunuyordu, yardımcı olanların yanında ben de mevcuttum ama bakıyorum ki artık hiç kimsenin umurunda değil. Forumun kitlesinin gittiği yeri fark etmek zor değil, her neyse daha fazla yorum yapmak istemiyorum bu konu hakkında. Zamanında zevk ile girdiğimiz forum artık eskisi gibi değil.
Konumuz Sosyal değil öncelikle, müzakeremize bunu dahil etmeyin lütfen. :)

Eray Türkay neden bıraktı bilmiyorum. Kendisi samimi bir arkadaşım olduğu halde bunları söylüyorum.
Kendi içeriğini nasıl kullandığı bizi niye ilgilendiriyor? Bırakmak istemiş bırakmış. Yaptığı şeyi herkese açık bir şekilde bırakmak istememiş olabilir. İki gün sonra gelip KVKK kapsamında bütün kişisel verilerimi silin derse niye mi etik değil diyeceksiniz?
İstememesinde sorun yok zaten. Asıl demek istediğim şey foruma veya yönetime sinirinden dolayı kullanıcılardan hıncını çıkartması. Yazılım link konuları boş boş duruyor şu anda. Yönetim veya kullanıcıları bilgilendirmeden direkt linkleri silmesi hoş değil sadece.

Yoksa dediğin gibi adamın kendi programı.

Dediğim gibi, olay kendisinin bırakması da değil. İsteyen gider arkadaşlar buna kimse karışamaz.
Linklerin silinmesinden kullanıcılar etkileniyor. Bu durumda da kişi bırakınca o konular boş kalıyor ve kullanıcılar bir anda takip ettikleri yazılımın yok olduğunu görüyor. Bunu herhangi bir firma yapabilir.

Samsung çıksa ve "..." modeli artık üretilmeyecek dese kimse bir şey demeyecek mi? Çıkıp adamların modeli mi diyeceksiniz buna da? Arkadaş bir anda çekip gitti, ben sadece bunu hoş bulmadığımı söyledim.

Konumuz Sosyal değil öncelikle, müzakeremize bunu dahil etmeyin lütfen. :)

Eray Türkay neden bıraktı bilmiyorum. Kendisi samimi bir arkadaşım olduğu halde bunları söylüyorum.
Doğruları değiştirmiyor maalesef yazdığınız. Biz de bu forumda sizler gibi zaman geçiyoruz. Neyse ben gerekli şeyleri, kullanıcı gözünden yazdım. Bir yerde nicelik arttıkça nitelik azalmamalı. İyi forumlar, her ne kadar beklediğim cevabı vermeseniz de neyse.

Doğruları değiştirmiyor maalesef yazdığınız.
Konu o olunca onu da konuşuruz. Bir tartışmadan kaçmıyorum ama konuyu saptırıyorsunuz, alakasız yerlere çekiyorsunuz.

İyi forumlar, her ne kadar beklediğim cevabı vermeseniz de neyse.
Gözcü konusundaki cevabımda ne gibi bir "beklentinizi karşılamayan" kısım vardı? Lütfen aklınızda bir soru işareti kalmasın, sorun.

Konu o olunca onu da konuşuruz. Bir tartışmadan kaçmıyorum ama konuyu saptırıyorsunuz, alakasız yerlere çekiyorsunuz.
Böyle bir konu açtığımda onaylanmıyor ya da kilitleniyor. Zamanında yaşadığım için tecrübeliyim. Konu hiçbir zaman foruma gelmiyor, gelse de cevaplayacak bir yetkili olmuyor. Her neyse burası benim için insanlara yardımcı olduğum bir yer, temel ihtiyacım değil. Eksikleri söyler geçerim.

Gözcü konusundaki cevabımda ne gibi bir "beklentinizi karşılamayan" kısım vardı? Lütfen aklınızda bir soru işareti kalmasın, sorun.
Böyle cümlelerle kelimeleri döndürmeye gerek yok. Gözü hakkına bir sorum olursa Eray'la direkt konuşurum zaten. Bu tür mesajlara cevap vermeyeceğinizi belirtmeniz yeterli, kelime oyunlarını sevmiyorum.

Böyle cümlelerle kelimeleri döndürmeye gerek yok. Gözü hakkına bir sorum olursa Eray'la direkt konuşurum zaten. Bu tür mesajlara cevap vermeyeceğinizi belirtmeniz yeterli, kelime oyunlarını sevmiyorum.
Konudan yine saptınız. Eray'ın yazılım linkinden konuşurken konuyu Sosyal'in sizin için olan sorunlarına çekip durdunuz.
Konuyu değiştirmeye çalıştığım halde sabit bir şekilde konu dışından konuşmak istiyorsunuz. Onca çabama rağmen konun devam etmemesi için elinizden geleni yapıyorsunuz resmen. :)

Bence neden bıraktığını düşünmek sizin için daha önemli olmalı. Yakın zamanda forum içerisindeki çok değerli kişiler forumu bıraktı.

Technopat Sosyal kuralları açık ve net. Bu platform varlığını bu kurallara borçludur. Çoğu kullanıcı Sosyal kurallarına uymadığından dolayı uyarı alıyor, sonra suçlusu Technopat yönetimi oluyor.

Yönetimi suçlamak yerine kullanıcılar biraz da kendini sorgulasa problem kalmayacak.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı