Kullanılabilir bellek düşük görünüyor

Daha fazla  
PC de 16 GB RAM var ve bunun sadece 8 GB kadarı kullanılabilir fiziksel belleğe gidiyor.
Bunun sebebi nedir ve bunu nasıl arttırabilirim?

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    4,5 KB · Görüntüleme: 34
Çalıştıra girip MSConfig yazın. Önyükleme > gelişmiş seçenekler > bellek üst sınırı ayarını kontrol edin. Tikli ise kaldırıp kaydedin.

Windows + R tuşuna basın çalıştır penceresi açılacaktır. Oraya MSConfig yazın ve girin açılan pencerede ön yükleme ve alt taraftan seçeneklere girin bellek üst limitini açıp 16384 yazın ve tamam deyip yeniden başlatın

Çalıştıra girip MSConfig yazın. Önyükleme > gelişmiş seçenekler > bellek üst sınırı ayarını kontrol edin. Tikli ise kaldırıp kaydedin.

Windows + r tuşuna basın çalıştır penceresi açılacaktır. Oraya MSConfig yazın ve girin açılan pencerede ön yükleme ve alt taraftan seçeneklere girin bellek üst limitini açıp 16384 yazın ve tamam deyip yeniden başlatın.

Dediğiniz şeyi birçok kez denedim fakat hiçbir işe yaramadı.
BIOS sürümüm güncel ve tüm ayarlarımı yaptım fakat hala yalnızca 8 GB kullanabiliyorum.

Dediğiniz şeyi birçok kez denedim fakat hiçbir işe yaramadı.
BIOS sürümüm güncel ve tüm ayarlarımı yaptım fakat hala yalnızca 8 GB kullanabiliyorum.

Ekran kartı olarak onboard'mı kullanıyorsunuz? Eğer ki öyleyse RAM'in 8 GB'lık kısmını onboard ekran kartına vermiş olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı