Kullanılabilir RAM miktarı neden düşük olur?

joelmiller0

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
h310m pro vdh plus
İşlemci
i3 9100f
Merhaba,

Neo Forza DDR4 u-DIMM 8 GB 2666MHz CL19 modeli RAM'im var. Görev Yöneticisi'nden RAM'e baktığımda kullanılabilir miktar yaklaşık 3.8 GB gibi gözüküyor. Aktif çalışan programlarda absürt miktarda RAM kullanan bir program yok ve bilgisayarda sadece Chrome ve antivirüs açık. Bunun sebebi nedir? Ayrıca RAM takviyesi yapmak istiyorum. Bu modele uyumlu hangi RAM'leri alabilirim? Önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ram.JPG
    ram.JPG
    80,3 KB · Görüntüleme: 733
Bunun için avast! yüklemeye gerek yok ki? Defender'ı devre dışı bırakabilirsin. Tabi e-posta üzerinden kullanıcı açmadıysan.

Zira Defender o kadar çok RAM tüketmiyor.
Defenderi kapatsan dahi çalışıyor. Bir çok yöntemi var kapatmanın ama hala arka planda hizmetler kısmında çalışmaya devam ediyor. Hizmeti kapatamıyorsun. Defenderi devre dışı bıraksan dahi yine belleği açık haline kıyasla daha az sömürüyor.

Defenderi kapatsan dahi çalışıyor. Bir çok yöntemi var kapatmanın ama hala arka planda hizmetler kısmında çalışmaya devam ediyor. Hizmeti kapatamıyorsun. Defenderi devre dışı bıraksan dahi yine belleği açık haline kıyasla daha az sömürüyor.
Evet o konuda haklısın. En azından bilindik antivirüsler kadar sömürmüyor yine de.

O yüzden de modlanmış Windows kullanmak lazım. Güncelleştirme almamak lazım.

teşekkürler, söylediğinizi yaparak %34 e kadar düşürdüm kullanılabilirim 5gb artık chrome açıkken fakat sanırım yine de son dönemlerde 8gb yetersiz bir ram oldu skyrim tarzı açık dünya oyunlarında fps yükseltme ve sistemi rahatlatma açısından ram takviyesinin bir faydası olur mu? olursa bendeki ram e uyumlu ram önerilerinizi almak isterim teşekkürler şimdiden.

bana hangi rami önerebilirsiniz ddr, cl ve mhz değeri aynı olduğu sürece herhangi bir marka olurmu ?
Ram olarak

Kingston Fury Beast KF426C16BBK2/16 16 GB (2x8) DDR4 2666 MHz Cl16 Ram

bunu alabilirsin. Anakartın ile uyumludur. Şimdilik idare eder. Zaten Win10 çok ram tüketen bir işletim sistemi. Faydası olacaktır. Tavsiyem yedekleri al format at. Yedekleri almadan önce bir tarama yaptır. Virüs varsa silinsin. Sonra format at. Yine dediğim işlemleri uygula. Sağlıklı olacaktır.

Teşekkürler, söylediğinizi yaparak %34'e kadar düşürdüm kullanılabilirim 5GB artık Chrome açıkken fakat sanırım yine de son dönemlerde 8 GB yetersiz bir RAM oldu Skyrim tarzı açık dünya oyunlarında FPS yükseltme ve sistemi rahatlatma açısından RAM takviyesinin bir faydası olur mu? Olursa bendeki RAM'e uyumlu RAM önerilerinizi almak isterim teşekkürler şimdiden.

Bana hangi RAM'i önerebilirsiniz DDR, CL ve MHz değeri aynı olduğu sürece herhangi bir marka olur mu?

İlave yapacaksanız aynı marka ve model olduktan sonra sıkıntı çıkarmaz değerler aynı olur zaten. Farklı olsa da sorun çıkarmayabilir ama bu da anakartınıza bağlı bir şey. Anakartın RAM'leri en düşüğe eşitleme durumu var. Mantıklısı ramlerin yenisi yoksa ikinci el almak,
yada benim gibi yenisini alıp eskileri satmak.

Ram olarak

Kingston Fury Beast KF426C16BBK2/16 16 GB (2x8) DDR4 2666 MHz Cl16 Ram

bunu alabilirsin. Anakartın ile uyumludur. Şimdilik idare eder. Zaten Win10 çok ram tüketen bir işletim sistemi. Faydası olacaktır. Tavsiyem yedekleri al format at. Yedekleri almadan önce bir tarama yaptır. Virüs varsa silinsin. Sonra format at. Yine dediğim işlemleri uygula. Sağlıklı olacaktır.
teşekkür ederim gerçekten, bendeki mevcut ramin yanına bir 8 daha eklesem olmaz mı 8x2 olacak şuanki ramimle aynı özellikte ve uyumlu çalışacak bildiğiniz varmı yoksa kit almak durumundamıyım

teşekkür ederim gerçekten, bendeki mevcut ramin yanına bir 8 daha eklesem olmaz mı 8x2 olacak şuanki ramimle aynı özellikte ve uyumlu çalışacak bildiğiniz varmı yoksa kit almak durumundamıyım
Bu senin ram ile aynı özellikte şu ram'i alabilirsin. Bu arada rica ederim.

Bu senin ram ile aynı özellikte şu ram'i alabilirsin. Bu arada rica ederim.

attığınızla neredeyse birebir aynı bunu da alabilir miyim acaba uyumlu çalışırmı bendeki ile https://www.hepsiburada.com/crucial...r4-ram-cb8gu2666-p-HBV00000TOZ2F?magaza=Aison

Geri
Yukarı