Kullanılabilir RAM miktarı sorunu

304566

Hectopat
8 GB 1600MHz RAM'im olmasına rağmen sadece 2.56 GB'ını kullanabiliyorum. BIOS'u güncellemeyi denedim fakat yapamadım.

1603283147219.png

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB 1600MHz RAM'im olmasına rağmen sadece 2.56 GB'ını kullanabiliyorum. BIOS'u güncellemeyi denedim fakat yapamadım.

Eki Görüntüle 709691

Başlat'a MSConfig yazıp enterleyin, önyüklemeye basıp gelişmiş seçeneklerine basın. Sağ üst köşede bellek üst sınırını kaldırıp yeniden başlatın.
Bu arada anakartınızı atarsanız BIOS dosyasını atarız.

Başlat'a MSConfig yazıp enterleyin, önyüklemeye basıp gelişmiş seçeneklerine basın. Sağ üst köşede bellek üst sınırını kaldırıp yeniden başlatın.

BIOS dosyası bende var zaten hatta cap olarak USB'ye aktarıp Boot etmeyi denedim ancak çalıştırıabilir dosya bulmuyor boş klasörler buluyor sürekli.
Denetim masası > Sistem'den ekran görüntüsünü atar mısınız? Yanlış anlamadıysam kullanılabilir(boş) olan RAM'i gösteriyor.

Böyle gösteriyor ama emin değilim tam olarak (sistem dahil) kullanamaz mıyım ben şimdi bunu.

Ayrıca RAM'ı şu an 7GB göstermesine rağmen toplam 2 GB olabilen kapasiteyi %60 olarak gösteriyor.

Dosya Ekleri

• 1603284882379.png
    1603284882379.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 65
  • 1603287962859.png
    1603287962859.png
    3 KB · Görüntüleme: 83
Sorun yok hocam. 7 GB RAM kullanabiliyorsunuz. Kalan 1 GB'ı sistem kendine ayırmış. Tümleşik ekran kartını kullanıyorsunuz sanırım.

Hangi ekran kartını nerede kullandığını bilmiyorum ama oyun için işlemcinin dışında MSI GTX 960 var.
Masaüstünde tümleşiği oyunda ekran kartını kullanır enerji tüketimi daha az olduğu için. Antivirüsü kaldırmanızı tavsiye ederim. İşlemciniz çok güçlü değil birde o sömürüyor.

Geri
Yukarı