Kullanılabilir RAM'in düşük göstermesi sorunu

Magical

Femtopat
Daha fazla  
16 GB Dual kit RAM kullanmama rağmen formattan sonra böyle bir sorunla karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ram sorunu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar RAM'i algılamış ama kullanamıyor. Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun yaşıyorsunuz. Bilgisayarı kapatıp hangisini algılayıp kullanamadığını bulmaya çalışın. (Birini çıkarın diğeri kalsın)

Yanlış bilgi
16 GB Dual kit RAM kullanmama rağmen formattan sonra böyle bir sorunla karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1915058

Ege açık olduğu için raminizi sömürüyor. Haliyle 8 GB kullanılabilir gözüküyor. Edge'yi kapatıp baktığınızda daha fazla görünücektir.

Ege açık olduğu için raminizi sömürüyor. Haliyle 8 GB kullanılabilir gözüküyor. Edge'yi kapatıp baktığınızda daha fazla görünücektir.
Yanlış bilgi veriyorsunuz. Orada açıkta olan RAM miktarı değil, bilgisayara takılı olan RAM'in kullanılabilir kısmı yazar.

Solunda 16 GB yazıyor. Nereden eminsin? Edge açık olması etki edebilir diye yazdım.
Dostum, kendim neredeyse yirmiden fazla bilgisayar dizdim ve böyle bir şey yok bilgisayarlarda orada ne açık olursa olsun her zaman tam RAM yazar. Müsaitte olan değil.

Geri
Yukarı