Çözüldü Kullanılabir RAM Nasıl arttıralabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kerobey

Hectopat
Makaleler
4
4 GB RAM'im var.Ama bu 4 GB RAM'in sadece 1.4 GB'ını kullanabiliyorum.Bunun sebebi nedir?
Ayrıca bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Bu sorunum yaklaşık 1 haftadır var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
tamam hemen bakıyorum
Genel Açıklama:

• BIOS kısaltma olarak “Basic Input Output System” yani “Temel Giriş Çıkış Sistemi” anlamına gelen kavramdan oluşur. BIOS, bilgisayarlarımızın ilk açıldığı andaki çalışabilme, ilk ivmeyi barındıran sistem olarak düşünülebilir. Açılış sırasında bu sistem tarafından yapılan ilk iş bilgilerini kontrol etmektir.

• BIOS ekranları bir önyükleme parolası tanımlamanıza, önyükleme önceliğini değiştirmenize veya bilgisayarda yüklü olan yonga setlerini yapılandırmanıza olanak tanır.

Bios ekranına ulaşabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

1Bilgisayarınızın güç tuşuna basarak açın.
bios_ekrani_1

2Samsung logosu görünmeden önce F2 tuşuna art arda basın.

Not: Parola ekranı veya Windows başlangıç ekranı görünürse, bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
bios_ekrani_2

3Bios ekranı ulaşın.
bios_ekrani_3

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
kaynak:samsung.com.tr
Sanırım burada değil ayarlama zahmet olmazsa bütün menülerin fotosunu atabilir misin?
Bir de ilk attığın fotoğrafta System Memory'nin altında extenced Memory vardı onun değeri değiştirilebiliyor mu?

15922195296452478025499730404986.jpg
15922195464637686835056202413702.jpg
15922196287708985981560059958347.jpg
15922195597015091334590440791877.jpg
Bazılarını fazladan koyduysam kusura bakma telefondan sosyal'e girmeye alışkın değilim.

Dosya Ekleri

• 15922196491797409623976428333575.jpg
    15922196491797409623976428333575.jpg
    744,2 KB · Görüntüleme: 14
Eki Görüntüle 592171Eki Görüntüle 592172Eki Görüntüle 592177Eki Görüntüle 592175 bazılarını fazladan koyduysam kusura bakma telefondan Sosyal'e girmeye alışkın değilim.

Nedense bellek ayarı yok bir de Windows arama yerine DxDiag yazın ekran sekmesine gelin oranın SS'ini atın belki de ekran kartı çalmıyor bellekten bakalım ekran kartının video ve paylaşılan belleğine anlaşılır zaten eğer gerçekten böyleyse BIOS Update yaparız yine olmazsa bu sefer sistem 32 Bit ise 64 Bit yapacağız.

Nedense bellek ayarı yok bir de Windows arama yerine DxDiag yazın ekran sekmesine gelin oranın SS'ini atın belki de ekran kartı çalmıyor bellekten bakalım ekran kartının video ve paylaşılan belleğine anlaşılır zaten eğer gerçekten böyleyse BIOS Update yaparız yine olmazsa bu sefer sistem 32 Bit ise 64 Bit yapacağız.
Sistemim 64 Bit.

Sorun svchost da büyük bir ihtimalle Microsoft Windows 7'den elini çekince şu svchost sıkıntısı ortaya çıktı aynı şey benim yan PC dede olmuştu svchost u kapatarak sorun çözüldü (netsvcs miydi neydi) neyse çözüm: Windows tuşu+r bas oraya services.msc yaz ve enter a bas oradan Windows Update'i bul onun üstüne sağ tık yap özellikler bölümüne gel başlangıç türünü devre dışı, alt tarafta durdur diye bir şey olacak ona bas hizmet durumu durduruldu oldu ise uygula bas sorunun büyük ihtimal çözülecektir benim yan PC'de 8 GB RAM vardı ona rağmen 300 MB boştu PC'yi neredeyse kullanamıyordum bunu yaptım çözüldü.
Ve konuyu yanlış işaretlemişsin sorunun çözülmemiş ve doğru cevap dediğin şey ise BIOS'a nasıl girilirin cevabı lütfen yardımcı olduysam benimkini en iyi cevab olarak seçer misin?
Sorun svchost da büyük bir ihtimalle Microsoft Windows 7'den elini çekince şu svchost sıkıntısı ortaya çıktı aynı şey benim yan PC dede olmuştu svchost u kapatarak sorun çözüldü (netsvcs miydi neydi) neyse çözüm: Windows tuşu+r bas oraya services.msc yaz ve enter a bas oradan Windows Update'i bul onun üstüne sağ tık yap özellikler bölümüne gel başlangıç türünü devre dışı, alt tarafta durdur diye bir şey olacak ona bas hizmet durumu durduruldu oldu ise uygula bas sorunun büyük ihtimal çözülecektir benim yan PC'de 8 GB RAM vardı ona rağmen 300 MB boştu PC'yi neredeyse kullanamıyordum bunu yaptım çözüldü.
Ve konuyu yanlış işaretlemişsin sorunun çözülmemiş ve doğru cevap dediğin şey ise BIOS'a nasıl girilirin cevabı lütfen yardımcı olduysam benimkini en iyi cevab olarak seçer misin?

Dosya Ekleri

• 1243.PNG
    1243.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 22
  • 1234.PNG
    1234.PNG
    23,7 KB · Görüntüleme: 24
  • 12.PNG
    12.PNG
    4,2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Çok ama çok teşekkür ederim.En iyi cevap olarak seçemeyeceğim.

Geri
Yukarı