Çözüldü Kullanılabir RAM Nasıl arttıralabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kerobey

Hectopat
Makaleler
4
4 GB RAM'im var.Ama bu 4 GB RAM'in sadece 1.4 GB'ını kullanabiliyorum.Bunun sebebi nedir?
Ayrıca bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Bu sorunum yaklaşık 1 haftadır var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
tamam hemen bakıyorum
Genel Açıklama:

• BIOS kısaltma olarak “Basic Input Output System” yani “Temel Giriş Çıkış Sistemi” anlamına gelen kavramdan oluşur. BIOS, bilgisayarlarımızın ilk açıldığı andaki çalışabilme, ilk ivmeyi barındıran sistem olarak düşünülebilir. Açılış sırasında bu sistem tarafından yapılan ilk iş bilgilerini kontrol etmektir.

• BIOS ekranları bir önyükleme parolası tanımlamanıza, önyükleme önceliğini değiştirmenize veya bilgisayarda yüklü olan yonga setlerini yapılandırmanıza olanak tanır.

Bios ekranına ulaşabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

1Bilgisayarınızın güç tuşuna basarak açın.
bios_ekrani_1

2Samsung logosu görünmeden önce F2 tuşuna art arda basın.

Not: Parola ekranı veya Windows başlangıç ekranı görünürse, bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
bios_ekrani_2

3Bios ekranı ulaşın.
bios_ekrani_3

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
kaynak:samsung.com.tr
tamam hemen bakıyorum
Genel Açıklama:

• BIOS kısaltma olarak “Basic Input Output System” yani “Temel Giriş Çıkış Sistemi” anlamına gelen kavramdan oluşur. BIOS, bilgisayarlarımızın ilk açıldığı andaki çalışabilme, ilk ivmeyi barındıran sistem olarak düşünülebilir. Açılış sırasında bu sistem tarafından yapılan ilk iş bilgilerini kontrol etmektir.

• BIOS ekranları bir önyükleme parolası tanımlamanıza, önyükleme önceliğini değiştirmenize veya bilgisayarda yüklü olan yonga setlerini yapılandırmanıza olanak tanır.

Bios ekranına ulaşabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

1Bilgisayarınızın güç tuşuna basarak açın.
bios_ekrani_1

2Samsung logosu görünmeden önce F2 tuşuna art arda basın.

Not: Parola ekranı veya Windows başlangıç ekranı görünürse, bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
bios_ekrani_2

3Bios ekranı ulaşın.
bios_ekrani_3

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
kaynak:samsung.com.tr

Son düzenleme:
Çözüm
Yukarıda fotoğraf atmıştım ya Samsung'un sitesinden senin BIOS ekranı aynen o şekil mi?
Eğer öyleyse yazıyor menülerde Advanced diye oraya gir fotoğraf at.

Yeni konular

Geri
Yukarı