Kullanılmış telefon iade edilir mi?

Mehmet Aldemir

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 8265U 🥵
2-3 gündür A33 5G kullanıyorum. Ama siyahta bozulmalar oluyor. İade edebilir miyim? Ya da değişim yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu ilk açtığım zaman navigasyon çubuğu çıkmıyordu. Onlar da şaşırdı. Sonra bahane uydurdular. Bakalım şimdi ne uydurcaklar.
IMG20231001184104.jpg

Son düzenleme:
Telefonu ilk açtığım zaman navigasyon çubuğu çıkmıyordu. Onlar da şaşırdı. Sonra bahane uydurdular. Bakalım şimdi ne uydurcaklar.
Eki Görüntüle 1964049

Hocam bunların hepsi aynı sizin yasal olarak iade/değişim hakkınız mevcut sakın onların prosedür dedikleri yalanlara inanmayın alırken tatlı tatlı konuşurken sattıktan sonra bana ne ne yaparsan yap gibi tavır sergiliyorlar altta bıraktığım konuda Gaming gen TR firmasının bana yaptığı rezillik.

Gaming.gen.tr kutusu açılmış ürün yolladı!

Yargıtay'ın SIM kartı takılmış telefonlar için cayma hakkı kapsamında iade edilemez şeklinde emsal kararı var. Fakat üründe arıza varsa seçimlik hakkınız mevcut.

İlk 6 içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir ve kanunen ispat yükümlülüğü satıcıya ait. Yani ürünü satıcıya ayıplı ürün diyerek verip seçimlik hakkınızı kullanırsınız, satıcı da ürünün kusursuz olduğunu kanıtlayamazsa talebinizi yerine getirir.

Eğer aksi bir durum olursa THH'ye başvurabilirsiniz.

Gidip durumu anlattım, iade istedim. Ama kabul etmediler. Bir şey olmaz diyorlar. Tüketici hakem heyetine şikayet ettim. Ürün kesinlikle kusurlu. Fotoğraf koyacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı