Kumbarada Para Biriktirme Zevki

OnurTemiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar :)
Aranızda hiç kumbarada para biriktiren var mı? Ben biriktiriyorum ve çok zevkli :)
Eskiden de biriktiriyordum tekrar biriktireyim dedim. Biraz fakir işi olacak ama pet şişelerle biriktiriyorum :D.
1.5 ay gibi bir sürede bozuk paraları atarak 750 gr madeni param oldu :). Ancak kesinlikle pet şişe tavsiye etmiyorum çünkü paralar gözüktüğü için sizi açmaya teşvik ediyor. Bu yüzden yakın zamanda normal hiç açılmayan bir kumbara alacağım. Biraz araştırdım içinde ki parayı sayan kumbaralar bile varmış :)
Aranızda benim gibi kumbara da para biriktiren var mı?
Not: Özellikle kumbarayı kırıp o madeni paraları tek tek saymak :D

Bende uzun zamandır biriktiriyorum. Fakat bir o kadar da harcadığım için kumbaramda yaklaşık 2.500 civarı bir para var. Para biriktirmek gerçekten zevkli. İhtiyacım olduğunda ailemden istemek yerine kumbaramdan kullanıyorum.

Benim de bir kumbaram var ama pek etkili kullanmıyorum. Her akşam cüzdanımda kalan bozuk paraları atsam epey birikecek ama minibüse, ıvır zıvıra gider diye çıkarmıyorum cüzdandan, o yüzden yavaş ilerliyor. :) Madeni kumbaralardan almanı tavsiye ederim. Çok eskiden yaygın olanlar vardı, bardak boyunda ve tepesi kubbe biçiminde olanlar, onları çok severdim.

Benim de bir kumbaram var ama pek etkili kullanmıyorum. Her akşam cüzdanımda kalan bozuk paraları atsam epey birikecek ama minibüse, ıvır zıvıra gider diye çıkarmıyorum cüzdandan, o yüzden yavaş ilerliyor. :) Madeni kumbaralardan almanı tavsiye ederim. Çok eskiden yaygın olanlar vardı, bardak boyunda ve tepesi kubbe biçiminde olanlar, onları çok severdim.
Bir resmi var mı acaba bahsettiğiniz kumbaranın?

Şu an bendeki metal kumbara bahsettiğim türden değil, kısaca internette bakındım ama bir resmini bulamadım. Bu kumbaranın tepe kısmının daha şişkin olanlarındandı sadece, bir özelliği yok. Bir dönem çok yaygındı, her çocukta mutlaka vardı bir tane.
oc_Sp2IUu.jpg

Bende yaklaşık 1 aydır para biriktiriyorum şuan 575 lira oldu.Nedeni ise yakında bilgisayarımı upgrade ediceğim. 75 lira kaldı. :D Onuda biriktireyim yeni sistem. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı