Kur düşerken ekran kartı fiyatları artıyor

GeforceHesap

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bakıyorum da arkadaşlar piyasaya, dolar kuru düşerken fiyatlar dolar 8.5 TL olduğu zamanlara yakın. Bu yüksek fiyatların nedeni stock sorunu mu yoksa esnaflarımızın fırsatçılığı mı? (Aynı şekilde AMD işlemcilerde de fiyatlar çok yüksek )

Örnek: Dolar 7.40 iken eylül'de aldığım ASUS GTX 1660 Super 2100 TL iken şu an 2600 altına inmiyor.

Bakıyorum da arkadaşlar piyasaya, dolar kuru düşerken fiyatlar dolar 8.5 TL olduğu zamanlara yakın. Bu yüksek fiyatların nedeni stock sorunu mu yoksa esnaflarımızın fırsatçılığı mı? (Aynı şekilde AMD işlemcilerde de fiyatlar çok yüksek )

Örnek: Dolar 7.40 iken eylül'de aldığım ASUS GTX 1660 Super 2100 TL iken şu an 2600 altına inmiyor.

Önemli olan kur değil zaten enflasyon ve alım gücü. Asgari ücret arttığı için oluyor sanırım.

Bazıları yüksek kur fiyatından aldığı için bazıları ise bu ilk maddedekinlere bakarak fırsatçılıktan olabiliyor.

Şerefli insanlarımız sağ olsunlar. Kur artınca saniyesinde arttırdıkları fiyatı kur düşünce aynı oranda düşüren bir tane firma/kişi yok ülkede.

O kadar haklısın ki mesela araba firmalarından örnek verelim. VW dolar artarken her hafta zam yapıyordu dolar düşmeye başladı Kasım'ın 14'ünden beridir fiyat listesini güncellemiyorlar.

Geri
Yukarı