Kurallarda olmamasına rağmen verilen ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba,

Tam olarak neyin açıklanmasını istiyorsunuz, anlamadım. Kurallarda elbette "Mesih olduğunuzu iddia etmek ceza sebebidir." ibaresi yer almaz.

"Gereksiz Mesajlar" adı altında verdiğimiz uyarılar var ve bu uyarı türü, listemizde bulunuyor. Bulunmasının da bir nedeni var.

Örneğin birinin bu konu altına, "Sana ne ki bundan? Sen mi almışsın cezayı?" yazması, "Gereksiz Mesajlar" kapsamına girer ve kullanıcının mesajı silinir, arından uyarı beraberinde ceza alır.

Farklı bir örnek vermek gerekirse; 9000TL bütçe ile laptop önerisi isteyen birine, "O paraya ne güzel masaüstü toplanır, laptopa verilmez o para." yazmak da, "O parayı bana ver, aylarca geçineyim. Bu kadar aç insan varken bir laptopa o kadar para verilmez." yazmak da "Gereksiz Mesajlar" dahilinde ceza sebebidir.

Kurallarda spesifk olarak böyle bir ibare geçmesini beklemiyorum zaten. Konu içeriğini de okumadım açıkçası. Fakat bu açıklamayla bağdaşan bir ceza görememiştim. (Özellikle din ibaresi yer alan) Teşekkürler.

Bunlar "doğant cosplay" her şey beklenir bunlardan, ceza almaları sorgulanamaz.

Bunlar "doğant cosplay" her şey beklenir bunlardan, ceza almaları sorgulanamaz.
Pembe dizi kıvamında, erkek kardeşiyle bilmeden ilişkiye giren kadının cosplayini yaparız gelecek sefer. Ayrıca bu olay benim yüzümden dün gece saatlerinde meydana geldi, söz konusu olay 22 Ocak 2020 tarihinde yaşanmış. Dolayısıyla, sizin bu mesajınız gereksiz mesaj kapsamına giriyor.
Konu sahibi arkadaşa gelirsek, konu altına mantık çerçevesi içerisinde, konuyla paralel yorumlar yapılmalı. Örnek vereyim, bilgisayarla ilgili problem yaşanan bir konu altına, "Enişte Doblo'yu sattın mı?" gibisinden gereksiz ve konuyu kirleten mesajlar atarsanız ceza alırsınız. Çok takmamak lazım, forumun işlevselliğini kaybetmemesi için bu tarz cezalar yerinde oluyor genellikle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı