Verilen saçma ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3

Böyle bir konu açıldı. Yanıt olarak gelen ilk mesajda gördüğünüz gibi her şey normal, Kaspersky'i resmi sitesinden yükleyip yüklemediğini sormuşum. İkinci sayfada birisi gelip aşağıdaki ekran görüntüsündeki yorumu yaptı.
1618316423712.png

Tabii ki bu arkadaş konuyla çok fazla alakalı bir mesaj attı. Kesinlikle gereksiz mesaj değil.

Daha sonra ona aşağıdaki ekran görüntüsündeki mesajı yazdım. Ve yine bir antivirüs konusunda Avast konusu açmış gibi göründüm. Yaklaşık 5 sayfa oldu. Mesajlarım silindi. Arkadaş 10 yıldır sevdiği, en iyi olarak gördüğü antivirüs programını crack olarak kullandığını söyledi. Sonuçta Technopat soru cevap sitesi değil, bir forum sitesi. Bu arada bunu yanlış biliyorsam doğrusunu bildirebilirsiniz.
1618316458891.png

Sonra tabii Avast lafı geçti. Hemen haterlar "kendini virüs olarak görüyor" diye atladılar. Burası forum sitesi olduğu için ve forumlar tartışma tabanlı olduğu için ona cevap verdim. Ne de olsa konuyu özel mesaj sistemi yok. Ondan konuyu dağıtmadan söyleyemiyorum. Tabii bu arkadaşların hepsi konuyla çok alakalı mesaj yazdılar. Ben ise ilk mesajdaki şeyden sonra cevap beklemeye başladım. Aralarda birkaç cevap da verdim. Nedense en yukarıdaki ekran görüntüsü bile dururken tüm mesajlarım silinip, sırf "Avast kötü bir AV değil" dedim diye bir sürü uyarı puanı aldım. Onu demeseydim almazdım bak.
1618316687588.png

Forumdaki kimse beni tanımıyor ama sırf aylardır Avast'ın iyi olduğunu söylediğim için forumda kötü söylemlere uğruyorum. Hatta sırf Avast iyi dediğim için birisi bana Discord üzerinden hakaret de etmişti. Technopat'ın iyi bir forum sitesi olduğunu düşünüyorum. Ama bu saçmalıkların durdurulması gerektiğini de düşünüyorum. Herkesin kendi fikri olabilir.

Yorumu size bırakacağım. İyi günler.

Kaspersky konusu altında Avast tartışması yapmanız nedeniyle bu şekilde olmakta. Konu altında tartışma açarak ana başlıktan uzaklaşmak uyarı nedenidir.
Konuda beraber sizinle tartışan diğer kişiler de uyarı aldı.

Hatalı olduğunu düşündüğünüz bir mesajı da rapor sisteminden iletebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı