Kurban Bayramı geldi burunları tıkayın

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Yolun ortasında, pazarda, kaldırımlarda ben hayvan bağırsağı, kanı görmek istemiyorum.
Devletin bu konuya el atması gerek.

Kurban kesmek için devletin özel alanlari olmali, kurbanını kestirmek isteyen yine hayvanın parasını vermeli. Hayvanın canı uygun bir ortamda, profesyoneller tarafından ustalıkla tek bir hamlede alınıp paketlenmeli.

Haberlerde birçok acemi kasap ve kurban kesmeyi bilmeyen insanlar görüyoruz. Daha bir ineği 5 kişi zapt edemeyen insanlar. Gözleri kapalı tek bir hamlede yapması gerekecegine gözleri dahi kapatılmamış, bilenmemiş bıçak ile 4-5 darbe vurup türlü türlü acılar cektirmeleri...

Kimse kusura bakmasin bu kurban değil cinayet. Kurban dediğin törelerine göre hayvana acı cektirmeden ve belli ettirmeden, insanlara da rahatsizlik vermeden kesilmeli. Saygılar.

Kurban kesmek için devletin özel alanlari olmali, kurbanını kestirmek isteyen yine hayvanın parasını vermeli. Hayvanın canı uygun bir ortamda, profesyoneller tarafından ustalıkla tek bir hamlede alınıp paketlenmeli.
Bu tarz alanları geçmiş yıllarda İstanbul'un bazı yerlerinde görmüştüm. Umarım bu yıl da yapılır. Aşırı bilgisiz ve bu işin uygun, sağlıklı olma koşullarını bilmeyen insanlar sokakta kesiyor. Gördükçe 181'e şikayet etmeyi düşünüyorum.
12.Madde'de yazdığı üzere bu yasak. Şikayet etme hakkımız var.

images (9).jpeg

Bizimkiler kasaplık yapıyor. Kurban falan kesmiyor.

Yasak ve yetkililer dolaşıp ceza kesiyor fakat tabii ki milletimiz yine dinlemeyip açık alanda kesiyorlar.

Yasak zaten ortalıkta kesmek. Cezai işlem de pek ala uygulanıyor eğer ortalık yerde kesim görürseniz arayın şikayet edin ama mandıralarda kesim alanlarındaki kesimlere bişey yapamazsınız :(

Yeni konular

Geri
Yukarı