Kurban Bayramı'nı seviyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soru kurban bayramını seviyor musunuz yanlız, kurban bayramı kimlerin bayramı değil.

Kurban Bayramı'nda kurbanlar eskisi gibi pis ortamlarda kesilip mahalleyi kokuya bulamıyor, hatta hiç koku olmuyor. Herkes belli yerlerde kestirip evine getirip, geri kalan işlemleri evinde yapıyor.
Hazır arkadaş güzel bir yere değinmişken söyleyeyim, benim dinime veya ülkeme özgü olmamasına rağmen Paskalya ve Cadılar Bayramı'nı çok severim. Bir şeyi sevip sevmemek dine ve ülkeye bağlanmamalı.

Soru kurban bayramını seviyor musunuz yanlız, kurban bayramı kimlerin bayramı değil.

Kurban Bayramı'nda kurbanlar eskisi gibi pis ortamlarda kesilip mahalleyi kokuya bulamıyor, hatta hiç koku olmuyor. Herkes belli yerlerde kestirip, geri kalan işlemleri evinde yapıyor.
Konya'da insanlar yıkadığı işkembeleri hayvanlar ve insanlar su ihtiyacını karşılasın diye yapılan çeşmelerin altına bırakıyor. 1-2 hafta rezillik çekiliyor.

Et/tavuk/balık sevmiyorum. Tavuğun sadece sotesini. Tavuk sote + bulgur pilavı 😋

Hazır arkadaş güzel bir yere değinmişken söyleyeyim, benim dinime veya ülkeme özgü olmamasına rağmen Paskalya ve Cadılar Bayramı'nı çok severim. Bir şeyi sevip sevmemek dine ve ülkeye bağlanmamalı.

Konya'da insanlar yıkadığı işkembeleri hayvanlar ve insanlar su ihtiyacını karşılasın diye yapılan çeşmelerin altına bırakıyor. 1-2 hafta rezillik çekiliyor.
Hocam ben Ankara'da veya Yozgat'ta Kurban Bayramlarında sokaklarda herhangi bir koku, atık et, veya kan gibi şeylere uzun zamandır şahit olmuyorum. Gerçekten temizlendi.

Bende Konya'da yaşıyorum ve berbat oluyor. Hele Hüsamettin Çelebi'nin oralar...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı