Kurs kaydetmek için 3000 TL'ye mikrofon önerisi

Crablee

Hectopat

Phtanom power veya ses kartı kullanmız lazım consender mikrofonlar için.

Bu arada fifine de gayet iyi bir marka attığın modelide alabilirsin. Ama sen kurs kayıtı alıcam dediğin için bu mikrofonları önerdim.

Phtanom Power veya ses kartı kullanmız lazım consender mikrofonlar için.

Bu arada Fifine de gayet iyi bir marka attığın modelide alabilirsin. Ama sen kurs kayıtı alacağım dediğin için bu mikrofonları önerdim.

Hocam cahilliğime verin, ses kartı ya da Phantom Power dediğinz şey ne oluyor tam olarak

Hocam cahilliğime verin, ses kartı ya da Phantom Power dediğinz şey ne oluyor tam olarak
Attığım bazı modeller tak çalıştır USB değil çünkü USB den çıkan güç ile maalesef çalışamazlar. XLR kablo ile çalışırlar bu mikrofonlar. Kablonun bir ucunu mikrofona bir ucunu ses kartına veya phantom powera takmanız lazım. Ses kartı alırsanız daha iyi olur phantom power özelliği olan. Çünkü çift kanaldan kayıt alabilirsiniz. İlerde başka XLR kablo bağlayıp kullanabilirsiniz. Phantom power ise sadece mikrofona güç vermekle yükümlü herhangi bir işlevi yok.

Dosya Ekleri

• 1704119128038.png
    1704119128038.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 4
Attığım bazı modeller tak çalıştır USB değil çünkü USB'den çıkan güç ile maalesef çalışamazlar. XLR kablo ile çalışırlar bu mikrofonlar. Kablonun bir ucunu mikrofona bir ucunu ses kartına veya Phantom powera takmanız lazım. Ses kartı alırsanız daha iyi olur Phantom Power özelliği olan. Çünkü çift kanaldan kayıt alabilirsiniz. İleride başka XLR kablo bağlayıp kullanabilirsiniz. Phantom Power ise sadece mikrofona güç vermekle yükümlü herhangi bir işlevi yok.

Peki teşekkürler, bize Phantom Power özelliği olan bir ses kartı önerebilir misiniz rica etsem?

Peki teşekkürler, bize Phantom Power özelliği olan bir ses kartı önerebilir misiniz rica etsem?
Tabikide. En mantıklısı bu zamanda tek kanallı olarak M audio solo olur.
Çift kanallı almak ister isen M audio duo olur (Bendede mevcut gitar kayıtlarımı alıyorum)

Editlerken ayarlarda zorlanır isen podcast ayarları yapabilirsin kullandığın programda.

Geri
Yukarı