Kurtlar Vadisi mi Ezel mi?

Türkiye'de senaryo, oyunculuk, mekan seçimi, olay örgüsü, yan karakterlerin ana olaya etkisi ve kamera açısı (örnek olarak dizinin ilk bölümlerinde Laz Ziya aşağıdan yukarıya doğru çekilip büyüklüğü gösterilmiştir. Son bölümlerinde ise Laz Ziya'nın büyüklüğünden eser kalmamış kadraj yukarıdan çekilmiş İstemi Betil'in keli gözükmektedir. Yalnızca bu ufak tefek sebeplerle bile en iyi dizi Kurtlar Vadisi'dir.

Sonrasındaki diziler aynı bağlamda işlenmemiş, işlenememiştir. Ezel'in tamamen bir Polat Alemdar karakter özentiliği vardır. İlk 30. bölüme bile gelindiğinde Ezel intikamını alamamış diziyi Dayı karakteri kurtarmıştır.
İşte Erlik! Aynen katılıyorum.

Kimse yanlış anlamasın ama bunun zevkler tartışılmazla alakası yok, Kurtlar vadisini izleyip verdiği duyguyu beğenmeseniz bile ilk 97 bölümün çok zekice yapıldığı, bir çok gönderme ve ince detaylar barındırdığı gerçeğini değiştirmez. Sadece oyuncu kadrosu bile Türkiyede yapılan bütün dizilerin üstündedir. Seyir keyfi olarak Ezeli daha çok beğendim dersin orası ayrı, ama Ezel Kurtlar Vadisinden iyidir diyen yamulur. Kv den sonra çıkan hemen hemen her dizi Kv den esinlenmiştir fakat hepsi reytinge kurban gitmiş ve tam anlamıyla bu esinlenmeyi gerçekleştirememiştir. Nokta.

pfp.png
Tabikide Kurtlar Vadisi pfp.png

Kimse yanlış anlamasın ama bunun zevkler tartışılmazla alakası yok, Kurtlar vadisini izleyip verdiği duyguyu beğenmeseniz bile ilk 97 bölümün çok zekice yapıldığı, bir çok gönderme ve ince detaylar barındırdığı gerçeğini değiştirmez. Sadece oyuncu kadrosu bile Türkiyede yapılan bütün dizilerin üstündedir. Seyir keyfi olarak Ezeli daha çok beğendim dersin orası ayrı, ama Ezel Kurtlar Vadisinden iyidir diyen yamulur. Kv den sonra çıkan hemen hemen her dizi Kv den esinlenmiştir fakat hepsi reytinge kurban gitmiş ve tam anlamıyla bu esinlenmeyi gerçekleştirememiştir. Nokta.
Şimdi şunu söylemek istiyorum. Elbette senaryosu çok profesyonel. Dediklerine katılıyorum ancak Türkiye'de yapılan tüm dizilerin üstündedir demen fazla abartı.

Not: Ezel hiç izlemedim. Yazdığımın Ezel ile alakası yok.

Şimdi şunu söylemek istiyorum. Elbette senaryosu çok profesyonel. Dediklerine katılıyorum ancak Türkiye'de yapılan tüm dizilerin üstündedir demen fazla abartı.

Not:Ezel hiç izlemedim. Yazdığımın Ezel ile alakası yok.

Abartı mı ? Hocam bana Kurtlar Vadisinden iyi olmayı bırak, kıyaslayacağım bir dizi söylermisin ?

Not: Ezel hiç izlemedim. Yazdığımın Ezel ile alakası yok.

Üstünde hocam. Keşke daha iyisi çıksa da bugün izleme şansımız olsa. Ben normalde Ezel dizisini de çok severim de Kurtlar Vadisi ile kıyaslayamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı