Kurtlar Vadisi: Pala vs. Polat

Dikkat! Bu alttaki mesaj spoiler içerir. İzlemediysen bakma bile!

Pala, Polat'tan daha gerçekçi bu arada, gerçek Kurtlar Vadisi izleyicisi bunu iyi bilir. Polat bölümler ilerledikçe çok değişmişti. Başta sempatik bir mafya babası iken 20'den sonra ciddiyete bürünmüştü. Gerek saç stili değişimi, gerek Seyfo Dayı'ya atar yapabilmesi, ekibe sert çıkması ve Aslan Amca'ya yaptığı atar gibi durumlar. Pala başta hakikaten iyi gelmişti, gerek sözleri gerek giyimi ve gerek ses tonu geldiği zaman etkilemişti. Dublaj yapan kişi bile değişmişti Polat'ta. Pala ise gerçek hayattan iki kişiye benziyor. Kendisini en fazla Ahmet Cem Ersever'e benzetiyorum. Ölüm şekli ise daha çok Tarık Ümit gibiydi. Pala hemen devlet ajanı olduğunu anlamıştı o kadar zekiydi. Fakat Pala'nın sorunu da yok değil. Seyfo Dayı'ya sıkmasaydı adam gibi adam derdim. Son bölümlere doğru paraya kayan bir yapısı olmuştu, bunu da izleyenler iyi bilir. Çoklu karakteri vardı ve gerçekten seviliyordu. Polat ise öyle değil.

Polat gerçekten hayali karakter. Gerçekten esinlenen yerler mevcut fakat adamın gerçekçiliği daha düşük orandaydı. Sonraki serilerde zaten gerçekçilik yerini masala bırakmıştı izleyenler iyi bilir. Senaryoda değişiklik olmasaydı dizi çok farklı şekle bürünürdü bence.

Ayrıca Polat karakteri ilerleyen bölümlerde çok itici ve robotumsu bir hal almıştı. Pusu'ya geçtiğinde hiç söylememe gerek yoktur bile. Cahit gelince zaten sürrealist bir dizi oldu. Kafalarına kurşun yedikten sonra adamların üstüne saldıranlar vardı.

Son düzenleme:
Dikkat! Bu alttaki mesaj spoiler içerir. İzlemediysen bakma bile!

Pala, Polat'tan daha gerçekçi bu arada, gerçek Kurtlar Vadisi izleyicisi bunu iyi bilir. Polat bölümler ilerledikçe çok değişmişti. Başta sempatik bir mafya babası iken 20'den sonra ciddiyete bürünmüştü. Gerek saç stili değişimi, gerek Seyfo Dayı'ya atar yapabilmesi, ekibe sert çıkması ve Aslan Amca'ya yaptığı atar gibi durumlar. Pala başta hakikaten iyi gelmişti, gerek sözleri gerek giyimi ve gerek ses tonu geldiği zaman etkilemişti. Gerçek hayattan iki kişiye benziyor da kendisi. En fazla Ahmet Cem Ersever'e benzetiyorum. Ölüm şekli ise daha çok Tarık Ümit gibiydi. Pala hemen devlet ajanı olduğunu anlamıştı o kadar zekiydi. Fakat Pala'nın sorunu da yok değil. Seyfo Dayı'ya sıkmasaydı adam gibi adam derdim. Son bölümlere doğru paraya kayan bir yapısı olmuştu, bunu da izleyenler iyi bilir. Çoklu karakteri vardı ve gerçekten seviliyordu. Polat ise öyle değil.

Polat gerçekten hayali karakter. Gerçekten esinlenen yerler mevcut fakat adamın gerçekçiliği daha düşük orandaydı. Sonraki serilerde zaten gerçekçilik yerini masala bırakmıştı izleyenler iyi bilir. Senaryoda değişiklik olmasaydı dizi çok farklı şekle bürünürdü bence.
Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Keşke Pala Seyfo Dayı'yı öldürmeseydi. Pala 51-64 arası oynadı galiba ama yine de izleyicilerin beğendiği bir karakter oldu.

Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Keşke Pala Seyfo Dayı'yı öldürmeseydi. Pala 51-64 arası oynadı galiba ama yine de izleyicilerin beğendiği bir karakter oldu.
Hocam Polat senaryo azizliğine ve sürrealizmin azizliğine uğradı. Yoksa herkes direkt Polat'ı severdi. Dizide bazı kötü karakterler bile Polat'tan fazla sevildi.

Geri
Yukarı