Kurultayda Ekrem İmamoğlu'nun kazanması durumunda oluşacak muhtemel Millet İttifağı

Daha fazla  
Bence böyle olacak. Ayrıca siz de konu ile alakalı Paint ile resim yapabilirsiniz. Paint yoksa Adobe Fresco, o da yoksa GIMP yardımıyla yaparsınız.
ekremimamoğluchpninbaşınageçseydi.png

Ekrem kılıçdardan daha iyi yalan söylüyor. O yüzden ekremi getirebilirler.

Ekrem kılıçdardan daha iyi yalan söylüyor. O yüzden ekremi getirebilirler.
Sadece bir soru soracağım... AK Parti'li misin? Bir de yalan söylemeyen siyasetçi, siyasetçi değildir. Türk siyasetçilerinin hepsi kötü ancak biz kötünün iyisini istiyoruz. Kılıçdaroğlu'nun karakteri beni ilgilendirmez. Yalan söylemesi falan hiçbir şeyi ilgilendirmez. Önemli olan partiyi düzgün yönetebilmesidir. Ayrıca bu konuyu çok uzatmayalım bir mesaj daha yazarsın biter. Yoksa siyaset kavgaları 10 saat bile sürebiliyor.

CHP'de bir metamorfoz sancısı var doğal olarak. Ama biraz panik içinde adaylar.
Sanırım Kılıçdaroğlu yine aday olacak. Mevcut örgüt yapısıyla ve diğer adayların panik halleriyle Bay Kemal yıkılmaz.
İmamoğlu, Özgür Özel veya kimler aday olacaksa daha açık olmalı. Şimdiden ilçe delegelerinde destek aramaları lazım.

İmamoğlu'nun adaylığı bugün yarın AKP tarafından engellenir. Bu nedenle adaysa bir an evvel açık açık dile getirmeli ve süreci CHP lehine çevirebilmeli. Bu sayede yerel seçimlerde muhalefetin başarısı korunabilir veya artabilir. Yoksa gidişat iyi görünmüyor.

Bu arada İnce o partiye uzun süre dönmez. CHP'den kopanları avlamaya çalışır.

İmamoğlu, Özgür Özel veya kimler aday olacaksa daha açık olmalı.
İlhan Cihaner de aynı konuya değindi hocam. Özellikle "açık olmaları" gerekiyor. Değişim çağrısı yapıyorlar, ne değişimi? Nereye değişiyoruz? Sağa kaymaya devam mı edeceğiz? Eğer öyleyse bu nasil değişim? Sorular sormakla bitmez...

CHP'de bir metamorfoz sancısı var doğal olarak. Ama biraz panik içinde adaylar.
Sanırım Kılıçdaroğlu yine aday olacak. Mevcut örgüt yapısıyla ve diğer adayların panik halleriyle Bay Kemal yıkılmaz.
İmamoğlu, Özgür Özel veya kimler aday olacaksa daha açık olmalı. Şimdiden ilçe delegelerinde destek aramaları lazım.

İmamoğlu'nun adaylığı bugün yarın AKP tarafından engellenir. Bu nedenle adaysa bir an evvel açık açık dile getirmeli ve süreci CHP lehine çevirebilmeli. Bu sayede yerel seçimlerde muhalefetin başarısı korunabilir veya artabilir. Yoksa gidişat iyi görünmüyor.

Bu arada İnce o partiye uzun süre dönmez. CHP'den kopanları avlamaya çalışır.
Hocam Kemal Kılıçdaroğlu yerine daha agresif muhalefet yapabilen bir genel başkan lazım CHP'ye. Adam çok pasif sanki AKP'nin kazanması için elinden geleni yapıyor. Ekrem İmamoğlu'nun aşırı agresif konuştuğunu biliyoruz. Buna göre çok uygun bir aday Ekrem İmamoğlu. Muharrem İnce'nin sorunu Kemal Kılıçdaroğlu'yla. Örneğin Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal ile anlaşamıyordu ancak Kemal Kılıçdaroğlu gelince kendi partisi TDP'yi CHP'yle birleştirdi. Ben de aynı durumun olacağını düşünüyorum. (Aşırı siyaset bilgim yok. Şu an kişisel görüşüm ile konuşuyorum. Yanlış bilgim varsa düzeltin.)

Yeni konular

Geri
Yukarı