Çözüldü "Kuruluşunuz bu dosyayı buraya yerleştirmenize izin vermiyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mimar20

Hectopat
RAM
Corsair 3200 mhz 2x8
SSD veya HDD modeli
Wd black 500 gb m2 ssd
Ekran kartı
1050ti
Anakart
Asus Rog Strix B450-F Gaming
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Masaüstündeki bir klasörü D diskine atıp format atacaktım bilgisayara fakat atamıyorum dosyamı. Sebebi nedir?

1656800359883.png

Çözüm
SORUN ÇÖZÜMÜ:
Kısaca adım adım anlatayım aynı sorunu yaşayanlar okusun bunu.
1- Başlat - Arama kısmına KAYIT DEFTERİ DÜZENLEYİCİSİ yazıyoruz ve açıyoruz.
Sırasıyla sol taraftan şu klasörlerin içine giriyoruz ya da girmekle uğraşmayın bunu kopyalayıp klasörün üst kısmına yapıştırın direkt gitmeniz gereken yere girersiniz. Ekran görüntüsünde nereye yapıştıracağınızı koyacağım.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem
Üst kısma bu verdiğim yazıyı yapıştırın ve çıkan sayfada NftsDisableEncryption a sağ tık yapıp değiştir diyin ve çıkan sayfada 1 yazan kısmı 0 yapın.
Eğer ki yok benim zaten 0 dı diyorsanız önce 1 yapın sonra yeniden başlatın tekrar aynı işlemi yapıp kayıt defteri düzenleyicisini açın ve 1 i 0 yapıp yeniden başlatın sonrasında aktarmak istediğiniz klasörü aktarın.
1656801113410.png

Olması gereken görüntü bu.
1656801271056.png
SORUN ÇÖZÜMÜ:
Kısaca adım adım anlatayım aynı sorunu yaşayanlar okusun bunu.
1- Başlat - Arama kısmına KAYIT DEFTERİ DÜZENLEYİCİSİ yazıyoruz ve açıyoruz.
Sırasıyla sol taraftan şu klasörlerin içine giriyoruz ya da girmekle uğraşmayın bunu kopyalayıp klasörün üst kısmına yapıştırın direkt gitmeniz gereken yere girersiniz. Ekran görüntüsünde nereye yapıştıracağınızı koyacağım.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem
Üst kısma bu verdiğim yazıyı yapıştırın ve çıkan sayfada NftsDisableEncryption a sağ tık yapıp değiştir diyin ve çıkan sayfada 1 yazan kısmı 0 yapın.
Eğer ki yok benim zaten 0 dı diyorsanız önce 1 yapın sonra yeniden başlatın tekrar aynı işlemi yapıp kayıt defteri düzenleyicisini açın ve 1 i 0 yapıp yeniden başlatın sonrasında aktarmak istediğiniz klasörü aktarın.
1656801113410.png

Olması gereken görüntü bu.
1656801271056.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı