Kurumsal E-Mail hizmeti için öneri

hayaldeolan

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar,

Şu an bir lojistik firmasında çalışmaktayım ve kurumsal bir mail adresi arıyorum. Kurumsal mail ile ilgili hiç bilgim yok ama 4-6 kişi için ayrı ayrı mail adresi oluşturacağım.

Kurumsal E-Mail için istediklerim şunlar;

• Bir şablonu (Şirket bilgileri, Logo, İletişim... Vs.) Kaydedip bütün posta gönderimlerinde bu şablonun kayıtlı kalması.
  • Mail depolama yönünden sıkıntı çıkartmayan. Birkaç bin mail olunca uyarı vermesin. (Az depolama alanı olmasın ya da depolama alanını opsiyonel olarak kendimizde seçelim.)
  • Alıcıyı birden fazla ekleyebilme.
  • Gelen kutusunu etiketler (Gelen Fatura, Evrak... vs. gibi etiketler) ile kendimiz düzenleyebilelim.
  • Mail erişimde, dosya alıp ve göndermede sorun yaşanmasın.
  • Güvenilir kurumsal E-Mail firması olsun.
  • Varsa internet sitesi berabirinde olsun. (Birlikte olma zorunluluğu yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
En mantıklı ve ekonomik olanı domain satın alınıp Google Workspace ile Gmail'e bağlanması veya Yandex'e bağlanabilir.

Eğer şirket içinde Google'ın ürünleri kullanılmayacaksa Gmail'e para vermeye hiç gerek yok ( Aylık e-posta başına 6 euro fatura ediyor ). Ben uzun yıllardır Yandex'in kurumsal mailini kullanıyorum hem ücretsiz hem de hiçbir sorun yaşamadım bu zamana kadar.

Eğer şirket içinde Google'ın ürünleri kullanılmayacaksa Gmail'e para vermeye hiç gerek yok ( Aylık e-posta başına 6 euro fatura ediyor ). Ben uzun yıllardır Yandex'in kurumsal mailini kullanıyorum hem ücretsiz hem de hiçbir sorun yaşamadım bu zamana kadar.
Hocam merak ettiğim durumları aşağıya yazdım;

Yandex kurumsal mail'e hiç ücret vermiyor muyuz? Nasıl ücretsiz oluyor?
Her mail göndermeden daha önce oluşturduğumuz kayıtlı şablon kalıyor mu?
Mail depolama ne kadar?

Hocam merak ettiğim durumları aşağıya yazdım;

Yandex kurumsal Mail'e hiç ücret vermiyor muyuz? Nasıl ücretsiz oluyor?
Her mail göndermeden daha önce oluşturduğumuz kayıtlı şablon kalıyor mu?
Mail depolama ne kadar?

Sorularını şu şekilde cevaplıyorum üstat;

Mailimi inceledim ve ilk mailimi aralık 2015'te almışım, 6 yıldır kullanıyorum ve herhangi bir ücret ödemedim henüz. Ücretsiz olmasının sebebi bence reklam alanlarının olması olabilir.

Şablon özelliğini kullanmadım ama panelde böyle bir özelliği var Screenshot

Yandex'in panelinde Gmail'de ki gibi bir kullanılan disk alanı bilgisi yazmıyor, Sanırım disk alanında sınır yok bende 18k mail birikmiş ve herhangi bir uyarı vermedi.

Umarım bu bilgilerle yardımcı olabilmişimdir 🙂

Sorularını şu şekilde cevaplıyorum üstat;

Mailimi inceledim ve ilk mailimi aralık 2015'te almışım, 6 yıldır kullanıyorum ve herhangi bir ücret ödemedim henüz. Ücretsiz olmasının sebebi bence reklam alanlarının olması olabilir.

Şablon özelliğini kullanmadım ama panelde böyle bir özelliği var Screenshot

Yandex'in panelinde Gmail'de ki gibi bir kullanılan disk alanı bilgisi yazmıyor, Sanırım disk alanında sınır yok bende 18k mail birikmiş ve herhangi bir uyarı vermedi.

Umarım bu bilgilerle yardımcı olabilmişimdir 🙂
Yandex kurumsal mail için kayıt linki varsa paylaşır mısınız?

Hocam ben yapamadım. Dediğinizden olmuyor. Tamamen ücretsiz seçenek yok. Video felan da izledim. Malesef bulamadım.
Youtube'da şöyle bir video buldum adım adım anlatıyor, Izleyebilir misin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı