Kurumsal Mail "Action: Failed" hatası

GingerMadeIt

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Kurumsal mail adresimden birkaç büyük şirkete mail atıyorum fakat sistemlerinden şöyle bir yanıt alıyorum. Bu problemi yaşayan nasıl çözebileceğimi bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.
This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

[email protected]
host mail.colakoglu.com.tr [91.228.169.250]
SMTP error from remote mail server after initial connection:
554 5.7.1 You are not allowed to connect.

Reporting-MTA: dns; server. ..... .com

Action: failed
Final-Recipient: rfc822; [email protected]
Status: 5.0.0
Remote-MTA: dns; mail.colakoglu.com.tr
Diagnostic-Code: smtp; 554 5.7.1 You are not allowed to connect.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mail sağlayıcınızla görüşmeniz gerekiyor. Alan adınız spam olarak belirlenmiş olabilir karşı taraf tarafından.
Görüşmemde bizden kaynaklı bi sıkıntı olmadığını karşı taraftan kaynaklı olduğunu söylediler fakat ben normal gmail hesabımdan bu şirketlere istediğim maili atıyorum ve bir sıkıntı olmadan gittiğini teyit ettim. Cpanel veya whm üzerinden bir ayar üzerinden kaynaklı mı bilemiyorum herhangi bir hata da gözükmüyor.

O zaman karşı tarafı arayıp belirtmeniz lazım ki onlar sizi engellenenler listesinden çıkarsın. Ben daha önce bu sorunu yaşamıştım. Bazen mail sağlayıcılar kendi hizmetlerinin aşırı güvenli olduğunu iddia ediyorlar ama çoğu zaman da yanılıyorlar. Büyük şirketlerde de güvenlik önlemleri çok yüksek olduğundan en ufak spam ihtimalinde bile anında engelliyor. Aldığınız hata da doğrudan engellendiğinizi gösteriyor.

Alıcı tarafında şirket mailleriniz spam olarak görülüyor olabilir şuan büyük bir ihtimal öyle. PoP3 maillerde bu çok sık başa geliyor. 365 office'de bu seçenek kaldırılabiliyor.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Mail sunucu ayarlarımız cpanel üzerinden otomatik atanan SSL destekli ayarlar. MKtoolbox ip kontrolü yaptığımda ip üzerinde Rats Dyna Adlı bi sayfada blacklist gözüküyor fakat sayfadan kaldırmayı denediğimde aşağıda belirticeğim gibi bi hata alıyorum.

Reverse DNS for this IP address is:
xx.xxx.xx.xxx.dynamic.ttnet.com.tr
The naming convention for this IP address does NOT comply with 'Best Practices for Email Operators'.
You will NOT be able to remove this IP until this naming convention is corrected.
ONLY if you are operating an email server at this IP address, and you do not know how to correct this, please contact your ISP.
If you NOT running an email server there is no need to remove this IP, please contact your ISP if you are having problem sending email.
If you believe that this naming convention is correct, please use the contact form.
For more information, please review the above "List Specifications" section, or this Best Practice Documentation.

Böyle bir hata ile karşılaşıp blacklistten çıkarmaya engel oluyor.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler mail sunucu ayarlarımız cpanel üzerinden otomatik atanan ssl destekli ayarlar mktoolbox ip kontrolü yaptığımda ip üzerinde Rats Dyna Adlı bi sayfada blacklist gözüküyor fakat sayfadan kaldırmayı denediğimde aşağıda belirticeğim gibi bi hata alıyorum.

Reverse DNS for this IP address is:
xx.xxx.xx.xxx.dynamic.ttnet.com.tr
The naming convention for this IP address does NOT comply with 'Best Practices for Email Operators'.
You will NOT be able to remove this IP until this naming convention is corrected.
ONLY if you are operating an email server at this IP address, and you do not know how to correct this, please contact your ISP.
If you NOT running an email server there is no need to remove this IP, please contact your ISP if you are having problem sending email.
If you believe that this naming convention is correct, please use the contact form.
For more information, please review the above "List Specifications" section, or this Best Practice Documentation.

Böyle bir hata ile karşılaşıp blacklistten çıkarmaya engel oluyor.
Blacklist şu linkteki adresi bir ziyaret edin yöntem işe yarayabilir.

Gönderdiğiniz linkle ilgili metni okuyup deneme yapsam da yine aynı başarısız sonuçla devam ediyoruz rats dynadan gelen yazı aynı şekilde tekrarlanıyor.

Benim anlamadığım konuyu siz neden çözmeye çalışıyorsunuz? Bu konu kesinlikle servis sağlayıcınızın halletmesi gereken bir durum. Onlarla ilgili olmadığını söylemeleri normal, çünkü uğraşmak istemiyorlar. Bırakın çözsünler :) Bu onların servis alanına giriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı