Kuşa eş almak

Profesör01

Hectopat
Merhabalar benim 3 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Ona bir tane eş almak istiyorum eşinin alışma sürecini nasıl yönetmem lazım? Dişi muhabbet kuşu erkekten büyük mü olmalı yoksa küçük mü? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar benim 3 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Ona bir tane eş almak istiyorum eşinin alışma sürecini nasıl yönetmem lazım? Dişi muhabbet kuşu erkekten büyük mü olmalı yoksa küçük mü? Yardımcı olur musunuz?
Küçük olmalı diye biliyorum. Bir de koyun kafese gitsin. Onlar gece hallediyorlar :D

Aynı yaşta olurlarsa daha iyi olur diye biliyorum ve ayrıca kuşunuz başka bir kuş olduğu için sizle eskisi kadar vakit geçirmeyecek eğer kuşunuzla sürekli zaman geçirmek istiyorsanız eş almamanız gerekir.

Erkek kuş dişiye göre daha baskın olmalı. Diğer türlü ilk olarak alacağınız dişi kuşu ayrı bir kafese koyun bir iki hafta sadece bakışsınlar andan sonra birleştirmeyi deneyeceksin.

İlk başta ayrı kafeslerde bakışsınlar, sonra 1-2 haftaya kafesleri birleştirirsiniz. Hareketlerine dikkat edin dişi kuşun illa her kuş her kuşa bakacak diye bir şey yok, eş olarak kabul etmeyebilir.

Aynı yaşta olurlarsa daha iyi olur diye biliyorum ve ayrıca kuşunuz başka bir kuş olduğu için sizle eskisi kadar vakit geçirmeyecek eğer kuşunuzla sürekli zaman geçirmek istiyorsanız eş almamanız gerekir.

Hocam zaten okul falan olunca sadece akşamları evde olabiliyoruz kuş evde tek başına kalıp sıkılmasın diye eş almak istiyorum.

Daha 2 gün önce 8 aylık kuşuma eş aldık 1 günde alıştı şu an ayrılmıyorlar.
bizim kuşta dünden istiyormuş :D

Geri
Yukarı