Kuşu zorla sevsek alışır mi?

Merhaba arkadaşlar yaklaşık iki haftadır bizimle olan 3 aylık olduğunu söylediler ama pek emin değilim bir muhabbet kuşumuz var. Parmağımiza geliyor üç bes saniye sonra uçup başka yere konuyor istiyorum ki seveyim öpeyim oyunlar oynayayim. Her neyse bu sabah canıma tak etti ve tutup zorla öptüm sevdim ısırdı ama isirmasina ragmen salmadim. Biraz daha sevdim ve kafese koydum. Şu an sanırım benden soğudu 😒 ama sormak istediğim bu şekilde nasıl alıştırabilirim alışması kaç zamanımı alır? Ve sizce kaç aylik?

Zamana bırakın biraz ilgilenin ama sakın korkutmayın benim muhabbet kuşum ona yaklaştımda elimi ısırıyordu ilk başlarda böyleler size alıştıklarında kafanıza konmaya bile gelirler bir de ona kelime ezberletin birden fazla değil bir tane kelimeyi ona defalarca söyleyin arada salın uçsun odanızı tanısın ama sakın elinizle zorla kafesine sokmayın kendi konar girer içeri.

Merhaba arkadaşlar yaklaşık iki haftadır bizimle olan 3 aylık olduğunu söylediler ama pek emin değilim bir muhabbet kuşumuz var. Parmağımiza geliyor üç bes saniye sonra uçup başka yere konuyor istiyorum ki seveyim öpeyim oyunlar oynayayim. Her neyse bu sabah canıma tak etti ve tutup zorla öptüm sevdim ısırdı ama isirmasina ragmen salmadim. Biraz daha sevdim ve kafese koydum. Şu an sanırım benden soğudu 😒 ama sormak istediğim bu şekilde nasıl alıştırabilirim alışması kaç zamanımı alır? Ve sizce kaç aylik?

Elini uzat gagalasin biraz alisir zamanka zorla sevmeye calisma.

Dal darısı alın yavru kuşların en sevdiği besindir. Elinizde tutun ve kuşu elinize koyup yemesini sağlayın. Ödül sistemi gibi bir şey de yapabilirsin mesela kuşu öptükçe dal darıdan uzat ve yesin. Öyle öyle alışır.
O kadar çakal ki asla dal dariya gelmiyor. 😒 rüşvete gelemiyor. Bir kaç gün ayrı kalacağız o o dönemde özler belki unutur zorla sevdiğimi

Tamamen alışma süreci tahmini ne kadardır

O kadar çakal ki asla dal dariya gelmiyor. 😒 rüşvete gelemiyor. Bir kaç gün ayrı kalacağız o o dönemde özler belki unutur zorla sevdiğimi
Eve yeni geldiyse 1 hafta kafesden çıkarma ve rahatsız etme. Önce ortama alışsın. 1 Haftalık bu süreç sonunda sabah yem kutusunu al kafesden. Öğlen elinle beslemeye çalış. (Ama sakın uzun süre aç bırakma) Yavaş yavaş eline yanaşacaktır.

Sizce kaç aylik peki ?
Çok küçük kuş henüz 1-2 aylık vardır yoktur. Gagasındaki siyahlıklar bile duruyor. Kuştan birkaç gün uzak durmanız kuşu size yakınlaştırmaz aksine uzaklaştırır. Ne kadar ilgi o kadar yakınlık söz konusu muhabbet kuşlarında. İlginin de bir dozu var tabii ki.

Son düzenleme:
Çok küçük kuş henüz 1-2 aylık vardır yoktur. Gagasındaki siyahlıklar bile duruyor. Kuştan birkaç gün uzak durmanız kuşu size yakınlaştırmaz aksine uzaklaştırır. Ne kadar ilgi o kadar yakınlık söz konusu muhabbet kuşlarında. İlginin de bir dozu var tabii ki.
Haftasonu adanadan Samsun'a düğün için gidip gelmem gerek o dönemde komşuya bırakacağım sorun olur mu ki

1 yıldır kuş bakıyoruz ve aldığımız kuşlara hiç ısınsın diye elimize almamazlık yapmadık, olumsuz bir tarafını da görmedik. Alıp seviyoruz da, ısırmıyorlar, bir tanesi parmağımıza bile biniyor. Zaman ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Ve de sahibi ile de ilgili.

Geri
Yukarı