Muhabbet kuşları birbirine alışır mı?

theraionn

Hectopat
Dostlar 4 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Kendisi 4 aydır benimle ve yaşından dolayı sanırım benimle pek anlaşamıyor kaçıyor ve ısırmaya çalışıyor. 2 aylık dişi bir muhabbet kuşu buldum ve yanına koymayı düşünüyorum mantıklı mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kesinlikle almalısın. Arkadaşı olması güzel bir şey.

Dostlar 4 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Kendisi 4 aydır benimle ve yaşından dolayı sanırım benimle pek anlaşamıyor kaçıyor ve ısırmaya çalışıyor. 2 aylık dişi bir muhabbet kuşu buldum ve yanına koymayı düşünüyorum mantıklı mı sizce?
Yanına koyabilirsiniz.
İlk 1 hafta birbirleri ile ilgilenmeyebilirler ama alışıyorlar.
Sizden tamamen uzaklaşabilir kuşunuz.

Yaş farkı önemli ben daha önce farklı yaşlarda iki kuş koydum önceden alışık olan kuş bizden soğudu.

Erkek alman daha mantıklı diye düşünüyorum. Ayrıca 2 aylık biraz toy kalacaktır diğerinin yanında. Kavga etmeleri yüksek ihtimal.

Kuşu kendime alıştırmam için yavru almak istiyorum dostlar. İlk aynı kafeste denerim kavga ederlerse ayrı kafeslere koyayım böyle iyi olur mu? Erkek konusunda ise istediğim kuş türünde erkek çok az genellikle dişiler var o yüzden.

Hocam boyle bir hata yapma cunku sirf bundan dolayi bu hafta 5 yasinda ki disi kisumuzun bir aylik erkek yavru ile takas ettik
Bizde iki yasinda bir disi daha vardi buyuk olan disi ile ayni kafestelerdi gecen gun kavga ettiler iki yasindaki bagiriyordu her tarafinda kan vardi burnu kaniyordu ve kulagi yarilmis vaziyetteydi
Iki kus birbirine girdiler ve mecbur bizim eski disiyi verdik
Şu anda yavru erkegi alistirmaya calisiyoruz ve diger disiylede ilgileniyoruz farkli kafeslerde boyle gayet iyi oluyor.

Geri
Yukarı