Kusum bir anda hapsiriyor

533388

Hectopat
Makaleler
2
Kusumda ara sira yem yerken bir hapsirma oluyor art arda 5 10 defa kadar. Sadece yem yerken olmasi beni yemin kalitesiz olabilecegi kanisina itti. Burun akintisi, ishal, gozde yasarma vb. yok yani hasta da degil.

Aldığımdan beri benimkinde de var neredeyse 1 sene oldu. Uçtuğunda tozlar ya da uçucu partiküller yapabiliyor. Kuru hapşırık mı?

Bu arada eklemek isterim, kullandığın yem, vitamin gibi ek takviyeleride belirtirsen kuşun için sağlıklı ürünler önerebilirim.

Aldığımdan beri benimkinde de var neredeyse 1 sene oldu. Uçtuğunda tozlar ya da uçucu partiküller yapabiliyor. Kuru hapşırık mı?

Bu arada eklemek isterim, kullandığın yem, vitamin gibi ek takviyeleride belirtirsen kuşun için sağlıklı ürünler önerebilirim.

@DNA surekli hapsirik yok kursak mantari olduguni sanmam. Ayda yilda 1 bir oluyor. Su an hem dal dariyi hem kus kumunu hem deyemi garden mix aldim. Vitamin olarak kiki diye kotu bir marka var birkaç tane alman urunu vitamin ve probiyotik almayi dusunuyorum ama her gun taze meyve sebze veriyorum. Ek olarak misir granulu var kafeste iste dedigim gibi ayda yilda bir yem yerken hapsiriyor.

Kuru hapşırık mı?

Evet.

Benim kuşum paketli hazır yem ne zaman yese ishal oldu. Karadeniz Pet diye bir firma var ordan yağ oranı düşük özel yem alıyordum tozsuz ve güzel hep onu tüketti severek. Aynı yerden Röhnfreid Entrobac probiyotik, Röhnfreid Grevit-W ve B vitamini aldım. Tüy dökümü zamanlarında B vitamini tüyden daha rahat çıkmasına yardımcı oluyor. Probiyotiği ve multivitamini ise haftada 1 gün veriyorum.

Dal darı, mineral blok ve grit kumda tavsiye ederim. Mineral blok gaga sağlığı için önemli. Grit kum ise sindirim için. Muhabbet kuşlarında bizim gibi sindirim sistemi yok direkt salıyorlar bu yüzden bir kuş için sindirim çok önemli. Haftada bir kerede dal darı verebilirsiniz.

Benim kuşum paketli hazır yem ne zaman yese ishal oldu. Karadeniz pet diye bir firma var oradan yağ oranı düşük özel yem alıyordum tozsuz ve güzel hep onu tüketti severek.

O firmayi biliyorum ürün linki var mi?

Aynı yerden röhnfreid entrobac probiyotik, röhnfreid grevit-W ve b vitamini aldım. Tüy dökümü zamanlarında b vitamini tüyden daha rahat çıkmasına yardımcı oluyor. Probiyotiği ve multivitamini ise haftada 1 gün veriyorum.

B vitamin de 1 defa mi haftada.

Mineral blok gaga sağlığı için önemli. Grit kum ise sindirim için. Muhabbet kuşlarında bizim gibi sindirim sistemi yok direkt salıyorlar bu yüzden bir kuş için sindirim çok önemli. Haftada bir kerede dal darı verebilirsiniz.

Gaga tasi var, grit kum dediginiz kus kumuysa garden mix var.

Yeni konular

Geri
Yukarı