Kuşum kaçtı

BLackWood

Centipat
Arkadaşlar bugün annem 5 yaşındaki canım cicikuşumun kafesini temizlerken kuş balkondan fırlayıp kaçtı. Sokağa çıkma yasağı olduğundan ben dışarı çıkamıyorum ama babam civardaki evleri sordu soruşturdu ben çatıdan ağaçların tepesine baktım ama yok bir türlü bulamadık :( :( :( daha önce bu acıyı deneyimlemiş arkadaşlar varsa bana destek olabilir mi ne yapmalıyız belediyeyi arasak yardımcı olurlar mı? Bu arada öbür kuşumu da kafese koyup balkona çıkardım belki sesine gelir diye ama gelmiyor ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim jako papağanım, kaçmıştı. Yaklaşık olarak her gün aradık, herkesi bilgilendirdik, kaybolduğu ilk gün bulamadık. İkinci günü yine aradık, çevreye sorduk. Yine bulamadık.

Yaklaşık olarak bir hafta sonra aşağıdaki mahallede bulduk. Doğada yaşaması çok zor. Bulduğumuzda çok acıkmıştı. Bence umudunuzu kaybetmeyin.

Sabahları kuşlar çok ötüyor. Biz sabahları arıyorduk ve bulduk. Siz kendi kuşunuzun ötüşünü tanıyorsanız, belki bulabilirsiniz.

Arkadaşlar bugün annem 5 yaşındaki canım cicikuşumun kafesini temizlerken kuş balkondan fırlayıp kaçtı. Sokağa çıkma yasağı olduğundan ben dışarı çıkamıyorum ama babam civardaki evleri sordu soruşturdu ben çatıdan ağaçların tepesine baktım ama yok bir türlü bulamadık :( :( :( daha önce bu acıyı deneyimlemiş arkadaşlar varsa bana destek olabilir mi ne yapmalıyız belediyeyi arasak yardımcı olurlar mı? Bu arada öbür kuşumu da kafese koyup balkona çıkardım belki sesine gelir diye ama gelmiyor ne yapabilirim?

Gözünüz dışarlarda olsun ev kuşları dışarda uzun yaşayamıyorlar eğer çok uzaklaşmadıysa yakınınızda park falan varsa ağaçları iyice arayın.

Çok geçmiş olsun...😔 2014 yılında benim de profilimdeki papağanım kaçmıştı kafesini dışarı koydum. 4-5 saat sonra geri geldi. Üzüntüden kahrolmuştum seni çok iyi anlıyorum. Diğer kuşu kafesi görünür bir yere koy belki geri gelir çok üzücü bir şey.

Geçmiş olsun kısa sürede bulunur umarım. Ama sesine gelsin diye diğer kuşu balkonda çok fazla bekletmeyin.Cereyanda kalmasın yavrucak yoksa ölebiliyorlar. Elinizdekinden de olmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı