Kuşum kendini sevdirmiyor

By Maskely

Hectopat
Daha fazla  
Kuşumu alalı 2 ay oldu. Kendisi bir cennet papağanı. Eve geldiği ilk günden beri her gün onu günde en az 5 saat kafesten çıkarıp onunla ilgileniyorum. Son 3 haftadır kafasını sevdirmiyor. (3 hafta önce onunla birlikte sehir dışına gidip geldim korkmuş olmalı) Sadece banyo yaptırdıktan sonra havluya sardigimda sevmeme izin veriyor. Eskiden ona istediğim zaman dokunabiliyordum ama şu an kendine elletmiyor. Elimi yaklastirinca ısırıyor ama elime, omzuma da geliyor.
Nasıl kuşumu tekrardan sevilmeye alistirabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuşumu alalı 2 ay oldu. Kendisi bir cennet papağanı. Eve geldiği ilk günden beri her gün onu günde en az 5 saat kafesten çıkarıp onunla ilgileniyorum. Son 3 haftadır kafasını sevdirmiyor. (3 hafta önce onunla birlikte sehir dışına gidip geldim korkmuş olmalı) Sadece banyo yaptırdıktan sonra havluya sardigimda sevmeme izin veriyor. Eskiden ona istediğim zaman dokunabiliyordum ama şu an kendine elletmiyor. Elimi yaklastirinca ısırıyor ama elime, omzuma da geliyor.
Nasıl kuşumu tekrardan sevilmeye alistirabilirim?
Zaman tanıyın alışacaktır.

Her gün elimle besliyorum ama bir şey değişmiyor 🙁
Şehir dışındayken bir anda korkup travma olmuş olabilir, çok sevmediğiniz için küsmüşte olabilir. Ama büyük ihtimalle yani umarım kızgınlığa girmiştir.
Benim rahmetli kendine yaklaştırmazdı. Çimdikler gibi ısırırdı. Avuçlamazsanız geliyor elinize öyle öyle alışır.
Başın sağ olsun.

Şehir dışındayken bir anda korkup travma olmuş olabilir, çok sevmediğiniz için küsmüşte olabilir. Ama büyük ihtimalle yani umarım kızgınlığa girmiştir.

Başın sağ olsun.
Şehir dışındayken de onu yeteri kadar sevdiğimi düşünüyorum ama ordayken yabancilardan korkmuş da olabilir. Eğer kızgınlık dönemindeyse ne zaman geçer bu durum bilgin var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı