Muhabbet kuşum kendini sevdirmiyor

Kendini tellere atmak korku belirtisidir. Kuşunuz büyük ihtimale kendisini eline alınmasını sevmiyor kafesindeyken ona elinizi götürmeyin. Kuşlarımızın kişiliği aynı kendi zevkine bırak gelirse gelir gelmezse gelmez kendinide sevdirmez.

O anlamda değil. Giderken bile tellere atlıyor diyorum yani peşimden gelmek istiyor. Hatta kaç kere kapıdan çıkarken peşimden gelmek istedi,omzuma felan da geldi ama kaçar diye kapıyı kapatıyorduk. Sevdiğini hissedebiliyorum ama agresif sadece.

Kendini tellere atmak korku belirtisidir. Kuşunuz büyük ihtimale kendisini eline alınmasını sevmiyor kafesindeyken ona elinizi götürmeyin. Kuşlarımızın kişiliği aynı kendi zevkine bırak gelirse gelir gelmezse gelmez kendini de sevdirmez.

Kendisini tellere atması her zaman bir korku belirtisi olmaz. Benim kuşum da ben gidince tüneğinde takla atıyor, uçmaya hazırlanıyor gibi yapıyor, bazen de tellere çıkıyor.

Kendisini tellere atması her zaman bir korku belirtisi olmaz. Benim kuşum da ben gidince tüneğinde takla atıyor, uçmaya hazırlanıyor gibi yapıyor, bazen de tellere çıkıyor.
Elini sokunca aniden terlere zıplaması korku belirtisidir.

Alakası yok. Bağırmıyor sadece geri çekiliyor. Kendi isteğine göre davranıyor beyefendi :/
Kendi karakteri belli demek istediğim kafesteyken fazla zorlama çoğu kuş kafeste eline alınmasını pek sevmez. Zorlamayın bırakın kafasına göre yaşasın.

Geri
Yukarı