Muhabbet kuşum kendini sevdirmiyor

Harika :) umarım bir gün kendisini sevdirir. Özellikle yanak bölgesini kaşımayı unutmayın çok seviyorlar :)

Sağlık olsun. Birkaç defa denebilirsiniz yine de.
Teşekkürler. Umarım sevdirir. Kendi kendine girmesini nasıl alıştırabilirim? Kafesin içine elimi sokmadan çıkmıyor. Elimi kendisine yaklaştırıyorum, atlıyor. Asansör sistemi yaptı beni.

Teşekkürler. Umarım sevdirir. Kendi kendine girmesini nasıl alıştırabilirim? Kafesin içine elimi sokmadan çıkmıyor. Elimi kendisine yaklaştırıyorum, atlıyor. Asansör sistemi yaptı beni.

İlgisini çekecek bir obje gösterebilirsiniz. Örneğin bir telefon. Bizimki telefona bağımlı oldu resmen. Daha doğrusu kılıfa. Kılıfı kemirmek istiyor. Muhabbet kuşları meraklı canlılardır. Onu meraklandırırsanız, veya sevdiği bir oyuncak vs. gösterirseniz kendisi gelecektir. Ya da sevdiği bir meyve-sebze verebilirsiniz.

Dal darı, telefon, topunu hatta salıncağını bile denedim ama fayda yok. kafese yaklaştırınca uçuyor. Ya tüneğe ya bana ya da kafesin üstüne çıkıyor.
İlgisini çekecek bir obje gösterebilirsiniz. Örneğin bir telefon. Bizimki telefona bağımlı oldu resmen. Daha doğrusu kılıfa. Kılıfı kemirmek istiyor. Muhabbet kuşları meraklı canlılardır. Onu meraklandırırsanız, veya sevdiği bir oyuncak vs. gösterirseniz kendisi gelecektir. Ya da sevdiği bir meyve-sebze verebilirsiniz.

Dal darı, telefon, topunu hatta salıncağını bile denedim ama fayda yok. Kafese yaklaştırınca uçuyor. Ya tüneğe ya bana ya da kafesin üstüne çıkıyor.

Darıyı bile denemişsiniz. Çok nadiren dal darıyı reddederler. Galiba yapacak bir şey yok, biraz inatçı gibi :).Kafes kapısını açık bırakın. İlgilenmiyormuş gibi yapın. Çıkar diye düşünüyorum.

Bu muhabbet kuşu, papağan gibi büyük kendini savunabilecek bir canlı olsa tamam. Yemek nasıl bulacak? Her bulduğunu yiyebilecek mi? Çok çabuk yoruluyorlar. Bir yere kondukları an diğer hayvanlar için yem. Uçsa bile büyük kuşlar için bir yem.

Nasıl yani bu kuşlar doğal ortamdan gelmedi mi bilmediğim için soruyorum.

Bırak gitsin kafes işkence her canlı için.

Harika bir zeka! Muhabbet kuşları güvercin gibi uçamıyorlar maalesef. Evde 4 tur uçunca nefes nefese kalıyorlar. Yemek bulamayacaklar, ayrıca ısıya karşı çok hassaslar. Ve siz bırak gitsin diyorsunuz. Kuşu ölüme terketmekten başka bir şey değil. Ben kuşumu ocak ayında, Kayseri ayazında birinin evinden kaçarken gördüm. Yere kondu, yakaladım. Evime götürdüm, gözüm gibi bakıyorum. Sizin düşünceniz sanırım onu orada bırakmak olacaktı. Mantıklı mı?

Harika bir zeka! Muhabbet kuşları güvercin gibi uçamıyorlar maalesef. Evde 4 tur uçunca nefes nefese kalıyorlar. Yemek bulamayacaklar, ayrıca ısıya karşı çok hassaslar. Ve siz bırak gitsin diyorsunuz. Kuşu ölüme terketmekten başka bir şey değil. Ben kuşumu ocak ayında, Kayseri ayazında birinin evinden kaçarken gördüm. Yere kondu, yakaladım. Evime götürdüm, gözüm gibi bakıyorum. Sizin düşünceniz sanırım onu orada bırakmak olacaktı. Mantıklı mı?
Çok haklısınız. Umarım kuş sağlıklıdır. Sizin gibi bilgili ve iyi niyetli bir insanın evinde mutludur.

Yeni konular

Geri
Yukarı