Kuşum yaşlılıktan tünekte duramıyor

Tamam efendim. Kuş öldüğü için yas tutalım. Cidden abarttın bu arada 😀 güzel bir dil ile yazmıştım, sizi neden rahatsız etti?

Yas tutalım demedim zaten o kişinin duygularını sana anlatmaya çalıştım ama şu durumda bile halen bencilliği savunan bir insan ile aynı ülkede yaşadığım için utanıyorum. Seninle aynı dili konuştuğum aynı milli değerleri paylaştığım içinde utanıyorum. Olay abartmak değil insanlık karakter meselesi yani mesele seninle alakalı değil anlayacağın. İyi geceler.

5.5 senede güzel bir yaşamı olduysa eğer üzülme, sevin. Sevin ki senin gibi her canlının yaşamının değerini bilen birine denk geldi. Sevin ki tüm ömrünü değer gördüğü, sevildiği bir ortamda geçirdi. Hepimizin istediği değer gördüğü sevildiği bir ortamda yaşamak değil mi? Ne güzel ki siz kuşunuza bunu hissettirecek kadar insan olabilmişsiniz.

Hocam siz sıkıntılı falan mısınız :D? Geçen ki hayvan konusunda da saçmalıyordunuz. Hayvanları sevmemeniz sevenlere saygı duymayacağınız anlamına gelmez.

Muhabbet kuşumuz 6 yılını doldurunca her gördüğümde üzülüyordum. Yaratan beni sanki böyle 2 kere sınadı.. birisi annemin kanserden zayıf düşmesinde, birisi de bu. Ölecekleri kabullenmedim, kaçtım. Kaçtım. Gerçek hep ensemdeydi. Neyse acı şeyler düşündürüp sizi de üzmeyelim. Sonuna kadar enerji dolu, sevgi pıtırcığıydı. Konuşur hatta küfür bile ettiği olurdu aramızda küçük kavgamız olurdu yani. En çok beni severdi. O öldüğünden beri kuş beslemiyoruz. Kuş kardeşimindi, öldüğü zaman yanında yoktum. Zaten duyunca gizlice ağladım ardından. Bir tane aslan gibi çıktığı pozu atayım, 2013 ekim ayı.
Simdiye kadar 4 farkli muhabbet kusu besledim ve hicbirisi 2 yildan fazla yasayamadi. İlk aldigimiz oldugunde daha kucuktum ama digerlerini kendi elimle gomdum. Hepsini ayni yere ust uste gomdum ki ileride yerlerini kolay hatirlayabileyim. Daha gecenlerde 4. kusum gozumun onunde can verdi, icimden bir ses sanki kotu bir olay olacagini soylemisti be ben de heen kusuma baktim. Son kere titredikten sonra ses verdigimde cevap veremedi. Sadece 1 ay yasamisti evimizde.

Yorumlarda teselli yerine tartışma görünce gelen pişmanlık hissi😀

Aslında kuşunuz her ne kadar ömrünün sonlarına yaklaşmış olsa da onunla geçirdiğiniz yıllarda yaşadığınız güzel anlara odaklanın. Her şey geçicidir hocam. Bir gün eve evcil bir hayvan almış ve çok mutlu olmuşsanız, bunun mutluluğu geçip gidecek. Bugün ölen hayvanınıza üzülüyorsanız yarın öbür gün bunun acısı da geçecek ve sizi çok mutlu edecek yeni hadiseler yaşayacaksınız. Her şey sadece gelecek ve gidecek. Yapmamız gereken şey en mutlu, en huzurlu geçen anlarımızı düşünerek hayatımıza devam edip yeni güzellikleri beklemek.

Bir tane duygusuzun yorumunu gördüm ama onu alıntılayıp sabah sabah kendimi yormayacağım. İki tane muhabbet kuşum var. Onlar benim elim ayağım gibi. Onları her gün görmezsem, konuşmazsam günüm kötü geçer. Hayvan baglılıgınıza cok saygı duydum ve sevindim. Elbette onlarında bizim gibi belli bir ömürleri var. Ölümü bile iyi şekilde olsun.

Yorumlarda teselli yerine tartışma görünce gelen pişmanlık hissi😀

Aslında kuşunuz her ne kadar ömrünün sonlarına yaklaşmış olsa da onunla geçirdiğiniz yıllarda yaşadığınız güzel anlara odaklanın. Her şey geçicidir hocam. Bir gün eve evcil bir hayvan almış ve çok mutlu olmuşsanız, bunun mutluluğu geçip gidecek. Bugün ölen hayvanınıza üzülüyorsanız yarın öbür gün bunun acısı da geçecek ve sizi çok mutlu edecek yeni hadiseler yaşayacaksınız. Her şey sadece gelecek ve gidecek. Yapmamız gereken şey en mutlu, en huzurlu geçen anlarımızı düşünerek hayatımıza devam edip yeni güzellikleri beklemek.

Evet tartışma görünce konuyu açtığıma pişman oldum ama cevabınız beni düşündürttü başıma iyi şeyler gelince bu cevabı hatırlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı