Kuşumun burnu kanadı

Sıradan mama ve ballı çubuk şeklinde mama kullanıyorum. Gayette seviyor gibi. Tak tuk sesleri uyurken değil normal iken yapıyor böyle bir birini sürtüyor oynatıyor ve sonuç olarak garip bir ses ortaya çıkıyor. Tam tak tuk sesi de değil. Sanki bişey onu rahatsız ediyor gibi. Plastik tünekleri değiştireceğim. Kuş dışkısını isterseniz A4 veya peçetenin üstünde de atabilirim.
Gerek yok, dışkısında sorun yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki gibi bir hareket mi yapıyor?

Farklı açılardan resmini çekmeniz iyi olmuş. Ortalama 5-6 aylıktır diye tahmin ediyorum. Ceresi de açık mavi. Kuş dişi.

Altta sanırım mısır granülü kullanıyorsunuz. Peçete veya A4 kağıdı koyduğunuzu düşünerek dışkı fotoğrafı istemiştim. Mısır granülü yüzünden tam anlayamadım fakat dışkılarda bir problem yok.

Gagası uzun değil, dolayısıyla da rahatsız olmaz. Tak tuk ses çıkartmayı biraz daha açabilir misiniz? Mesela uyuklarken mi yapıyor bunu? Gagasını mı gıcırdatıyor?

Belli bir yaşa geldiklerinde kuşların gagalarında soyulma meydana geliyor. Bu soyulma önemli bir şey değil. Bir hastalığı ya da başka bir şeyi ifade etmiyor. Kısacası her kuşta olan, normal bir durum.

Kafeste plastik tünekler kullanmayın. Kuşlara zararlıdır. En yakın zamanda tahta tünek alıp değiştirin. Uzun bir süredir plastik tünek kullanan kuşlar, ileride ayaklarında mantar hastalığına yakalanabiliyorlar. Aşağıdaki konumu okuyun. Kafeste eksik bir malzeme varsa kesinlikle alın. Dilerseniz kafesi de değiştirebilirsiniz.

Hocam kafes konuda dediğiniz gibi kare tırmanılabilir ve boya kalitesi iyi. Zaten kuş çok hareketli örümcek adam gibi her yerde durabiliyor. Vitaminleri ve probiyotiği yakın zamanda alacağım ve tüneğide halledeceğim. Kafes boyu şuan aklımda yok ölçüp size yazacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
Gerek yok, dışkısında sorun yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videodaki gibi bir hareket mi yapıyor?
Evet çok benzer bir hareketi yapıyor. Hatta aynısını.

Hocam kafes konuda dediğiniz gibi kare tırmanılabilir ve boya kalitesi iyi. Zaten kuş çok hareketli örümcek adam gibi her yerde durabiliyor. Vitaminleri ve probiyotiği yakın zamanda alacağım ve tüneğide halledeceğim. Kafes boyu şuan aklımda yok ölçüp size yazacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

Evet çok benzer bir hareketi yapıyor. Hatta aynısını.
Rica ederim. Bu hareketin benzerini veya aynısını yapıyorsa sorun yok. Kuşlar uyuklarken veya günün belli vakitlerinde, halinden memnun olduklarında, mutlu olduklarında gagalarını gıcırdatırlar. Gagasından rahatsız olmuyor yani. Aksine size, benim keyfim yerinde diyor.

Rica ederim. Bu hareketin benzerini veya aynısını yapıyorsa sorun yok. Kuşlar uyuklarken veya günün belli vakitlerinde, halinden memnun olduklarında, mutlu olduklarında gagalarını gıcırdatırlar. Gagasından rahatsız olmuyor yani. Aksine size, benim keyfim yerinde diyor.
Kafesi ölçtüm ve kafes konuda dediğinizden 5 cm daha kısa (her yeri) ama günde 1-2 saat dışarıda duruyor sıkıntı olur mu?

Sıkıntı olmaz.
Hocam kuşum gene gagasıyla oynadı videosunu çektim. Ama pek net ve iyi değil çünkü ders çalışıyordum apar topar çekmeye çalıştım. (Videoda ses yok olsada zaten anlayamazsınız arkadan çok ses geldi).

Hocam kuşum gene gagasıyla oynadı videosunu çektim. Ama pek net ve iyi değil çünkü ders çalışıyordum apar topar çekmeye çalıştım. (Videoda ses yok olsada zaten anlayamazsınız arkadan çok ses geldi).

Videodaki gibi bir hareket yaptıysa eğer, dediğim gibi bir sorun yok. Uyukluyor hem, büyük ihtimalle o videodaki hareketi yaptı. Siz duymuşsunuzdur zaten. O hareketi yaptıysa mutludur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı