Kuşumun burnu kanadı

Slytherinli

Hectopat
Benim kuşum küçüklüğünden beri uçamıyor. Hep yerlerde dolaşıyor, kafesinden atlıyor falan hiçbir şey olmuyor. Az önce yürürken tökezledi baktım burnu kanıyor. Sol gözü de biraz şişmiş gibi sanırım. Görüyor ama pek emin değilim. O taraftan tepki veriyor gibi de şu an gece olduğundan bir yere götüremem. Evde yapabileceğim herhangi bir tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anlık yapabileceğiniz bir şey yok gibi duruyor çünkü ne olduğunu bilmiyorum. Yarın pazartesi bir veterinere götürünüz. Eğer İzmit çevresinde oturuyorsanız ejder veteriner kliniği var. Dayımın muhabbet kuşunu ameliyat ettirmek için gitmiştik çok bilgili ve donanımlı birisi. Başka illerde herhangi bir veterinere gitmediğim için diğer illeri bilmiyorum.

Şu an bir gözü görmüyor şişmiş. Bir düşmeyle olacak iş de değil nasıl oldu hala anlayamadım.

Veterinerler kuşlardan pek anlamıyor en azından bizim şehirdeki anlamıyor.

IMG-20210301-WA0002.jpg

IMG-20210301-WA0006.jpg

IMG-20210301-WA0001.jpg

Antibiyotik krem sürdük o gözüne.

Hocam geçmiş olsun, enfeksiyona benziyor. Bir yere çarpma ile böyle olmaz. Kuş üretimi yapan tecrübeli kişilerle bu görselleri paylaşın. Size tavsiye vereceklerdir. (İnternetten bulabilirsiniz numaralarını) Çoğu veteriner detaylı bilmediği için ilaç verip gönderir, kuş üreticileri bizzat bu durumları tecrübe ettiği için çözüm yöntemi illa ki vardır. Ek olarak muhabbet kuşu forumlarında konu açmanız daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı