Kutudan daireye CAT6 kablo nasıl çekilir?

Kazininho

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 3 ay önce binamızın içine şöyle bir fiber olduğunu söyledikleri şöyle bir kutu bırakmışlardı.

Bu gün gelip binanın kapısına yazı bırakmışlar. Yazıda dairemden kutuya kadar CAT6 kablo çekmemizin gerektiğini yazmışlar. Adamlarla bire bir konuşma fırsatım olmadı.

Bahsettikleri CAT6 kablo Hepsiburada linkindeki tarzda bir kablo mu oluyor ayrıca kabloyu çektikten sonra bana bu modemden nasıl ankastre kutusu olmadan internet sağlayacaklar yardımcı olabilecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi elektrikçi işini çözer. Kablo döşemesini de yapar. Yalnız CAT6 kablo diye özellikle belirt. Sadece kablo dersen CAT5 kullanabilir.

Arkadaşın dediği gibi elektrikçi işini çözer. Kablo döşemesini de yapar. Yalnız CAT6 kablo da özellikle belirt. Sadece kablo dersen CAT5 kullanabilir.
Hocam koydukları kutudaki modemden mi benim modemime internet sağlarlar yoksa ankastre kutusu tarzı başka bir şey daha koyacaklar mı ?

Farkı merak ediyorsan eğer fark şu: CAT5 kablo kıvrılabilir, yakın mesafede CAT6'dan daha hızlı internet taşır, CAT6'ya göre dayanıksızdır, modem ve bilgisayar gibi ev aletleri arasında kullanıma uygundur.

Hocam, siz kablo olayını halledin. Gerisini onlar ayarlar. Yapabilirseniz kendiniz çekin. Yapamam diyorsanız, elektrikçi çağırın. Kablo olarak Nexans tavsiye ederim. Kaliteli bakır kablo.

Bende de buna benzer bir sorun var. Kutudaki hız 51 mgbtu evde 25. Telekomcular CAT 5 çekili hattı yenilemelisin CAT 6 olmalı diyor. Değiştiren var mı? Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı