Kutunun içinden garanti belgesi çıkmadı

Tiger1

Hectopat
Arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim üzere QP bilişimden HyperX Cloud 2 aldım. Fakat ses kartı arızalı geldi ve kutunun içinden garanti belgesi çıkmadı. Hemen ertesi günü kargo şubesine gittim ve kargoya vermeden önce mağazayı arayıp içinden garanti belgesi çıkmadığını söyledim ve sıkıntı olmayacağını gönder gelsin dediler. Sonra verdim gönderdim 1 hafta geçti ses çıkmadı. Mağazayı aradım. Teknik servisin numarasını aldım. Aradım teknik servisi ve ürünü mağazaya geri yollucaklarmış kutunun içinden garanti belgesi çıkmadığı için. Ürünü incelemeden mağazaya yarın kargoyla iletecekler. Mağazayı tekrar aradım ve bana garanti belgesini yollamamı istediler. Fakat kutudan garanti belgesi çıkmadı dedim. O zaman ürün gelsin sizinle iletişime geçeceğiz dediler. Perşembe günü aramamı söylediler. Ne yapacağım arkadaşlar? Değişim yapmalarını isteyeceğim fakat şu garanti belgesi sıkıntı yaratacak gibi duruyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne yapmam gerekiyor? Kendi hataları benim başıma patlayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım alıcıyı düzen beş para etmez kuruluşlardan biri değildir ama görünüşe göre düzmüşler, başka açıklaması yok yani. Kağıda basılmış bir belge yoksa, mail adresinize gönderilmiş bir fatura yoksa, bu dolandırıcılıktan farksızdır. Belki de ikinci el kulaklık alıp, iç devrelerini helimletip sen ve senin gibilere sıfır diye satıyor olabilirler. Arızası da o devrenin yeniden kopmasından kaynaklı olabilir, teori ve pesimist bir yorum benimki, ama bu tür şeylerde iyi niyetli ve yumuşak olmayıp, salıvermemek lazım. Baktınız gerçekten bir hata olmuş, normalde maille bilgi gönderilmesi lazımdır ancak sistemde sıkıntı olduğu için gönderilememiştir, iyi niyet, sorun giderildikten sonra gösterilmeli alıcı tarafından. Siz yine konuşun heriflerle, sikayetvar.com'a da bir şikayetinizi bırakın ayrıntılı şekilde. Şikayetiniz oromatik olarak kuruluşa iletiliyor, bu sefer daha da üstüne düşebilirler. Konuyla alakasız ama boşuna demiyorum Vatan, TeknoSA gibi yerlerden alınmalı bu tür ürünler diye. En azından bir dayanağınız oluyor, uğraştırmıyor bu kadar fazla. Gerekirse 500TL daha fazla veririm, yine de gider Vatan'dan alırım ürünlerimi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı