Kutusu açılan laptop nasıl iade olur?

NecipReis

Decapat
Daha fazla  
Geçen gün bir laptop aldım. Kutusunu açtım. (bantlı mühürünü kestim. (ASUS ROG)). Daha sonra ölü piksel çıktı 3 tane. Firma ile görüşme:
N: İade etmek veya değiştirmek istiyorum.
F: Hemen servise götürüp doa raporu almanız lazım.
N: Niye?
F: Kutusu açıldığı için.
N: Tamam ben teknik servise götüreceğim.

Teknik servisteki görüşme:
N: Doa raporu istiyorum cihazda ölü piksel var ve 14 günlük cayma hakkımı kullanmak istiyorum.
T: Ona teknik servis karar verecek. Cihaz zaten 1 günlük olarak belirttik servise. Doa raporu verilirse değişim ve iadenizi yaparsınız ama anlamadım sizin zaten 14 günlük hakkınız yok mu neden buradasınız?
N: Firma gönderdi.
T: Cihazda bir sorun var mı yok mu güvenemiyorlar ondandır tabii ki de bir de rapor görmek istiyorlar sonuçta, anladım.
Doa raporu çıkmadı ve cihaz sağlam ise; firmaya karşı 14 günlük cayma hakkınızı beyan edip cihaz sağlam raporu (kaç tane ölü piksel var ise artık rapora zaten yazılır) ile beraber kutulayıp firmaya kargoluyorsunuz ve ürününüz iade oluyor. Firma bu durumu kabul etmek zorunda. Hem cihaz sağlam raporunuz var hem de 14 günlük cayma hakkınız var. Dava et tazminat bile alırsın gerekirse :D
Doa raporu çıkarsa zaten iade veya değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar madem tüketici hakem heyeti diyorsunuz, 66.000₺ üstü ürünlerde tüketici mahkemesinde ne yapacağız? Bunu tecrübe eden var mı? Süreçler, masraflar nasıl işliyor?

66 bin TL üstünde normal mahkemeye veriyorsun çoğunlukla tüketicinin lehine sonuçlanıyor sadece işlem süresi tüketici hakem heyeti kadar kısa sürmüyor.

İnternette de yok bu bilgi. Kimse direk tüketici mahkemesine gitmemiş bu konu için. Ya da gitti hiç yazmadı tecrübesini. Tecrübe eden varsa anlatsın şu tüketici hakem heyeti ücretini geçip tüketici mahkemesine gitmek nasıl oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı