Kutusu olmayan ürünün garanti durumu

holdemora

Hectopat
Merhaba,
PSU'mun arızalı oldugunun kanaatine vardım. Kutu yırtıldıgından çöpe atmıştım. Garanti süresi dolmadıgından ürünü garantiye vermek istiyorum fakat Teknobiyotik ekibi ile birtakım yazışmalarda bulundum ve Teknobiyotik ekibi, ürünün kutusu olmadan teknik servise verilmeyecegini belirtti. Fakat sitelerinde arıza ürün prosedürü olarak " ürününüzü ve tüm aksesuarlarını kendi kutusu içerisine koyun. Ürün kutusu elinizde yoksa kargoda zarar görmeyecek bir şekilde başka bir kutu içerisine yerleştirin. " İbaresi bulunuyor ama bu ibareye uyulmuyor. Ne yapmam gerekiyor ve hangi haklara sahibim?

Bkz: Prosedür: Arıza ve İade İşlemleri | Teknobiyotik
Cevap:

1591865799240.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Her firma aynı şekilde servise istemiyor maalesef. Bazı firmaların servisleri kutu gibi şeyleri de istiyor, nedendir bilinmez. Kutusu yırtıldı diye neden atıyorsunuz ki? Önemsiz olduğunu mu düşünüyordunuz? Eğer gönderilecek servis kutu istiyor ise Teknobiyotik bir şey yapamaz diye düşünüyorum. Ancak siz Şikayetvar.com'a şikayetinizi yazın isterseniz, belki o zaman tam yardımcı olurlar. Şunu da belirteyim, kutu ve fatura olmazsa gerçekten garantiye gönderilmemesi çok doğal. Sonucunda aa bak şu kişi bu sebepten göndermiş diyemiyorlar, kutusu olmayınca da karısıklık olabiliyor. Bunu bizzat Vatan Bilgisayar'da ben de yaşadım.

Eski evimizi su basmıştı ve kutu kullanılamaz hale geldi. Evi su bastıktan sonra biz de taşındık oradan zaten. Yani elimden birşey gelemezdi.
PSU'mun markası SilverStone ve Akortek'e baglı. Akortek ile Teknobiyotik aynı çatı altında zaten. Ürünün faturası bende var. Benim kafamı kurcalayan şey; Teknobiyotik sitesinde kendi kutusu olmasa bile gönderebilirsiniz derken neden cevaplamalarda kendi kutusu olmazsa birşey yapılamaz cevabı verdigi. Ben bunu sorgulamadan göndersem boş yere 20 tl gibi bir kargo parası ödemek zorunda olacaktım.
Faturası olan ürünü, kutusu olmadıgı için tamir ettirme hakkım olmuyor mu ? Degişim istemiyorum sadece tamir edilmesini istiyorum. Zaten aldıgım PSU eski anakarta tam oturmuyordu anakartta sıkıntı var sanmıştım fakat yeni anakartta da tam oturmuyor. PSU zaten sıkıntılıymış anlayacagınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı