Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliğini bölümü hakkında bilgi yok

Öncelikle hayırlı olsun. Çok büyük üniversiteler değilse hedefin tekrar hazırlanmana gerek yok.

Devir bilgi ve teknoloji devri artık kimse senin hangi üniversiteden kaç ortalamayla mezun olduğuna bakmıyor. Bilgine ve birikimine bakıyor. Ne güzel kazanmışsın bölümünü. Eğer ki isteğin de bilgisayar mühendisliğiyse yapacağın tek şey kendini geliştirmek olacak.

Çok basit bir örnek vereyim. Geçen sene ODTÜ'den mezun olan tanıdığım 4 senedir işsizken 2 yıllık işletme mezunu olan bir abim Hazine ve Maliye Bakanlığı Siber Güvenlik Koordinatörü olarak işe başladı.

Herkes gibi bakacak olursak ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencisinin atanması gerekiyordu değil mi? Ama işler artık öyle yürümüyor. :)

Bence git ve kendini geliştir.
Teşekkür ederim hocam, iyi günler dilerim. :)

İsmini vermeyeceğim bir üniversitenin teknoloji fakültesinde bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Şimdi olaya tekrar bakacak olursak hangimizin bilgileri daha kulaktan dolma ve bilgisizce?
Ülkede teknoloji fakültesi bulunan tüm üniversitelerin tüm bölümlerine gözüm kapalı girebilecek ve muhtemelen sizin de gittiğiniz ama daha adını bile paylaşmaya korktuğunuz Marmara Üniversitesindeki bölüm ilk öğrencilerini almadan önce hocalarıyla konuşup sonra da mühendislik fakültesindeki hocalarla konuşup neden gidilmemesi gerektiğini çok iyi bir şekilde öğrenen ben, bu konuda en ufak kulaktan dolma bilgiye sahip değilim. Hepsi görüp yaşadığım veya yaşadığını gördüğüm kişilerden gördüğüm şeyler.

Sizinle daha fazla muhatap olmayacağım. Vaktimi olgu olan şeyleri anlayamayacak kişilere aynı şeyleri defalarca anlatmaya çalışmaya uğraşmaktan daha önemli şeylere harcayabilirim.

Aklı olan kişi beni de sizi de hiçe sayıp Şadi Evren Şeker hocanın bu videosunu izleyip olayın farkına varabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam teknoloji fakültesi olsa M.T.O.K. ibaresi yazardı. Bu düz mühendislik değil mi?
Görselde teknoloji fakültesi yazdığını görebilirsiniz. Dünyada örneği olmayan bir şey.
M.T.O.K. meslek lisesi öğrencilerine açılmış özel kontenjana deniyor. Özel okullardaki %100 burslu ve %50 burslu kısım gibi düşünebilirsiniz.
İlk açıldığı zamanda öyle olma ihtimali var. Tarihini araştırmadım. Ama günümüzde teknoloji fakültelerini herkes tercih edebiliyor.

Hocam şu an da ne yapıyorsun gaziye gittin mi, gittiysen kaçıncı sınıftan başlattılar? Ben de DGS düşünüyorum. Saygılar.
2.sinif olarak başladım ama sinifin pek bir önemi yok çünkü 11 ders sayıldı. Sayılmayan derslerin hepsini verirken de zorlanıyorsun :). Şuanda son sınıfım buraya dgs ile gelip 3.sinif başlayanlar da var derslerin ne kadar kabul alırsa o kadar iyi başlıyorsun kısaca.

2.sinif olarak başladım ama sinifin pek bir önemi yok çünkü 11 ders sayıldı. Sayılmayan derslerin hepsini verirken de zorlanıyorsun :). Şuanda son sınıfım buraya dgs ile gelip 3.sinif başlayanlar da var derslerin ne kadar kabul alırsa o kadar iyi başlıyorsun kısaca.
Teşekkür ederim hocam. Peki fazla ders saydırmak için ne yapmak lazım? Okuduğun üninin önemi var mı mesela Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığından dgs ile geçiş yapsam çok daha fazla dersim sayılır mı? Aslında üniden üniye değişir ama gazi özelinde soruyorum. Hali hazırda 3. kez yksye gireceğim de :D

Teşekkür ederim hocam. Peki fazla ders saydırmak için ne yapmak lazım? Okuduğun üninin önemi var mı mesela Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığından dgs ile geçiş yapsam çok daha fazla dersim sayılır mı? Aslında üniden üniye değişir ama gazi özelinde soruyorum. Hali hazırda 3. kez yksye gireceğim de :D
Kanka müfredata bak neler uyuyorsa hepsini yaz. Sayilmaz ya bu dediğin şeyleri bile yaz. Ne var ne yok yaz yani artik ne kadar sansin varsa o kadar sayarlar :D

Geri
Yukarı