Kuzenden hoşlanmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşk aşktır bence. Kişinin "statüsünün" önemli olduğunu düşünmüyorum çünkü hoşlanmak veya aşık olmak fazlasıyla normal bir şey. Yani herhangi bir akrabanıza aşık olmanın doğru olup olmadığını başka insanlara, hele ki Technopat Kids'e, sormanın yanlış olduğunu düşünüyorum.
Lakin yukarıda bir yazarımızın da belirttiği gibi, bir çocuk sahibi olursanız problemler yaşayabilirsiniz maalesef. Ancak bu sadece akraba evliliklerinde meydana gelen bir şey değil.
Fakat klasik bir söz söyleyerek bu yazıyı bitirmek istiyorum, büyüyünce geçer.

Akraba evliliği yapmasanız bile sağlık testi yapmanız gerekiyor. Temel gen bilgisi ile %25 hasta, %50 taşıyıcı bir birey dünyaya gelir. Bu yüzden çağımız için pek sağlıklı bir durum değil. Sonraki nesillere kötü bir gelecek sunmak istemiyorsanız doğru değil. Eskiler bu durumdan haberdar olmadığı için yapmış bir hata. Annem ve babam kuzen diyenler muhtemelen şu anda bir hastalık taşıyıcısı. Dikkat edin.

Anne baba kuzen olmasa bile önceki nesillerimizde illaki bir akraba evliliği vardır insanlık kaç milyon yaşında gen bozukluğu hemen hemen her insanda vardır bir şekilde.

Dostum akraba evliliği iyi bir şey değil. Her iyi anlaştığın ve sevdiğin karşı cins arkadaşına açılma, aşık değilsin çünkü. Vakit geçirmeyi seviyorsan vakit geçir fakat şöyle düşün eğer iyi anlaştığın her kızla sevgili olmayı düşünürsen her sevgili ilişkisi bir gün biter fakat arkadaşlıklar kolay kolay bitmez. Bir insana değer veriyorsan onla vakit geçirmek için sevgili olmana gerek yok.

2 dayım var, 2'side amca kızlarıyla yani kuzenleriyle evliler. 🤣
Biri 3 kardes, diğeri tek çocuk. Hepsi de zeki çocuklar, derslerinde başarılılar. Biri uzay mühendisliği okuyor diğeri hukuk. Arada ben de dalga geçiyorum onlarla. 🤣
Şansina bağlı çocukları etkilemesi.

Anne baba kuzen olmasa bile önceki nesillerimizde illaki bir akraba evliliği vardır insanlık kaç milyon yaşında gen bozukluğu hemen hemen her insanda vardır bir şekilde.
Önceki nesilde olsa bile senin akraba evliliği yapman zaten olan geni aktarma olasılığını arttırıyor. Belli ki biyoloji dersi görmemişsiniz. Bunlar lise konuları, görürsünüz elbet.

Her şeyi geçtim evlenmeyi falan kız sizden hoşlanıyor mu? Böyle bir durumda siz bir şeyler hissedebilirsiniz ama karşı taraf aynı şeyi hissetmeyebilir ve akraba olduğunuz için hislerinizi söylediğinize pişman bile olabilirsiniz ömür boyu. En iyisi vazgeçmek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı