KYK yurdunda kalmak gerçekten zor mu?

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar. TİP 6 KYK Yurdu kazandım ama yerleşme konusunda nedense aklımda problem var. KYK yurdu sıkıntılı mı? Yani gerçekten kalınabilir mi? Çalınma olayları oluyor mu?

Selamlar. TİP 6 KYK Yurdu kazandım ama yerleşme konusunda nedense aklımda problem var. KYK yurdu sıkıntılı mı? Yani gerçekten kalınabilir mi? Çalınma olayları oluyor mu?
Zor. Çalınma olayları da ciddi oranda yüksek. 1 defasında gitarla gelen birini görmüştüm. Demiştim ki her gün yanında taşı yoksa çok üzülürsün. 2 Hafta sonra denk geldiğimizde çalındığını söylemişti. Boxer bile çalıyorlar sen düşün :D O yüzden değerli eşyan varsa ya yanında tut ya da hiç götürme.

1694776536094.png

Gerisi size kalmış.

Zor. Çalınma olayları da ciddi oranda yüksek. 1 defasında gitarla gelen birini görmüştüm. Demiştim ki her gün yanında taşı yoksa çok üzülürsün. 2 Hafta sonra denk geldiğimizde çalındığını söylemişti. Boxer bile çalıyorlar sen düşün :D O yüzden değerli eşyan varsa ya yanında tut ya da hiç götürme.

Bu kadar kolay nasıl yapabiliyorlar? Kamera falan yok mu odalarda hiç?

Ya çevreni iyi kuracaksın ya da uyanık olacaksın. Tuvalete gittiğinde dahi eşyan çalınabilir. Hele pahalı bir eşyan varsa sakın götürme. Letgo'dan satıveriyorlar ucuza. Birçok kişi olduğu için yurtta, zaten bulamazlar düşüncesiyle çok rahat bir şekilde çalabiliyorlar. Hele yurtta senden önce bulunmuş kişilerle arana mesafe koysan iyi edersin çünkü her tarafı karış karış biliyorlar.

Tip 6 güzel yurt çıkmış 2 ya da 4 kişilik. Koridorlarda kamera varsa çalma olayları pek olmaz. Laptop'u bazanın altına koyup asma kilitle kitle. Dolapların kilidi sağlam değil biraz kuvvetle çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı