KZ ED12 Mikrofon gözükmüyor

mr1109

Kilopat
Daha fazla  
KZ ED12 model kulak içi kulaklığım var, kulaklığı telefona taktığımda mikrofonu falan çalışıyor fakat bilgisayara taktığımda mikrofonunun çalışmadığını fark ettim. Kasamın ön tarafında 2 adet port var, birisi kulaklık diğeri mikrofon olarak ayarlanmış, kulaklık kısmına taktığımda başkalarının seslerini duyabiliyorum ama ben konuşamıyorum, mikrofon kısmına taktığımda ise konuşabiliyorum fakat hiçbir ses duyamıyorum. Ses ayarları kısmına baktım, kulaklığı iki porta da tek tek takıp denedim ve kulaklıkla mikrofonunun aynı anda gözükmediğini fark ettim, bunu nasıl çözebilirim? Bazı yerlede Realtek HD programını önermişler fakat bu program bilgisayarıma kurulmadı hata verdi. Fotoğraflarda K1 olan kulaklık portuna taktığımdaki ayarlar, K2 olan ise mikrofon portuna taktığımdaki ayarlar.

Dosya Ekleri

• k1.PNG
    k1.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 36
  • k2.PNG
    k2.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 39
Sorunun nedeni basit; bilgisayarın mikrofon ve ses çıkış portları ayrı ayrı. Standart telefon kulaklıklarında ise tek jak üzerinde. O yüzden ikisini de aynı anda kullanmak için böyle bir dönüştürücüye ihtiyaç var. Aslında ortada sorun da yok. Her şey olması gerektiği gibi. 🙂

Sorunun nedeni basit; bilgisayarın mikrofon ve ses çıkış portları ayrı ayrı. Standart telefon kulaklıklarında ise tek jak üzerinde. O yüzden ikisini de aynı anda kullanmak için böyle bir dönüştürücüye ihtiyaç var. Aslında ortada sorun da yok. Her şey olması gerektiği gibi. 🙂
Anladım teşekkür ederim :), evde çoklayıcı varmış denedim ve sorun halloldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı