L5Pi Türkiye'de ilk kez satışta!

Bu özelliğe sahip olan başka bir dizüstü önerisi yapmam, yapamam da çünkü piyasada yok ama şu da bir gerçek ki o ürünün Türkiye'ye girdiği fiyat ile bir üst modeli olan 82JQ0063TX (RTX 3070, 32 GB RAM, 1 TB SSD) ile aynı fiyat. Bu yüzden alınmaz diyorum çünkü normalde en fazla 15 - 15.500 bin TL'ye gelmesi gereken bu modeli bize 20 bin TL'den getirtip üç beş günlük bir indirimle 16.500 bin TL'ye satmaları, benim gözümde dolandırıcılıktır. Neden mi? Çünkü o fiyatı hak etmiyor, olması gereken fiyatı 16 bin TL, en üst fiyat da 16 bin 500 TL benim gözümde. O da hani ekran paneli iyi, piyasadaki dizüstülerin ekran kartlarından 30 Watt daha performanslı diye, kalan her şey diğer markalarla aynı zaten işlemcisi, belleği, depolama kapasitesi vs. Yani ülkedeki dolar kuru da belli, insanlar iyi bir şey almak istiyor ve 15 bin TL'de az para değil ki. Bunu bile bile bu fiyattan çıkarmaları sizce doğru mu peki? Bence değil, yine Türk'ü Türk kazıklıyor durum bu.

Keşke milletin tek derdi 82JQ0063TX'i 20 bine alıp RAM'lerinin performansının normalden daha az olduğu için yakınmaları olsaymış.
O olay biraz da satıcılardan kaynaklı bir denetleme mekanizması yok ki yurtdışında 2000$ olan cihaz Tr'de 20-25k arası oluyor satıcıda serbest piyasa deyip üstüne biraz daha kar koyunca fiyatlar uçuyor malesef.

@Alchemisty Bu özelliğe sahip olan başka bir dizüstü önerisi yapmam, yapamam da çünkü piyasada yok ama şu da bir gerçek ki o ürünün Türkiye'ye girdiği fiyat ile bir üst modeli olan 82JQ0063TX (RTX 3070, 32 GB RAM, 1 TB SSD) ile aynı fiyat. Bu yüzden alınmaz diyorum çünkü normalde en fazla 15 - 15.500 bin TL'ye gelmesi gereken bu modeli bize 20 bin TL'den getirtip üç beş günlük bir indirimle 16.500 bin TL'ye satmaları, benim gözümde dolandırıcılıktır. Neden mi? Çünkü o fiyatı hak etmiyor, olması gereken fiyatı 16 bin TL, en üst fiyat da 16 bin 500 TL zaten. O da hani ekran paneli iyi, piyasadaki dizüstülerin ekran kartlarından 30 Watt daha performanslı diye, kalan her şey diğer markalarla aynı zaten işlemcisi, belleği, depolama kapasitesi vs. Yani ülkedeki dolar kuru da belli, insanlar iyi bir şey almak istiyor ve 15 bin TL'de az para değil ki. Bunu bile bile bu fiyattan çıkarmaları sizce doğru mu peki? Bence değil, yine Türk'ü Türk kazıklıyor durum bu.

Keşke milletin tek derdi 82JQ0063TX'i 20 bine alıp RAM'lerinin performansının normalden daha az olduğu için yakınmaları olsaymış.
Ağzınıza sağlık hocam çok güzel anlatmışsınız durumu ama yine alanlar olacak ve bu firmalar o fiyattan satmaya devam edecek...

@Alchemisty Bu özelliğe sahip olan başka bir dizüstü önerisi yapmam, yapamam da çünkü piyasada yok ama şu da bir gerçek ki o ürünün Türkiye'ye girdiği fiyat ile bir üst modeli olan 82JQ0063TX (RTX 3070, 32 GB RAM, 1 TB SSD) ile aynı fiyat. Bu yüzden alınmaz diyorum çünkü normalde en fazla 15 - 15.500 bin TL'ye gelmesi gereken bu modeli bize 20 bin TL'den getirtip üç beş günlük bir indirimle 16.500 bin TL'ye satmaları, benim gözümde dolandırıcılıktır. Neden mi? Çünkü o fiyatı hak etmiyor, olması gereken fiyatı 16 bin TL, en üst fiyat da 16 bin 500 TL zaten. O da hani ekran paneli iyi, piyasadaki dizüstülerin ekran kartlarından 30 Watt daha performanslı diye, kalan her şey diğer markalarla aynı zaten işlemcisi, belleği, depolama kapasitesi vs. Yani ülkedeki dolar kuru da belli, insanlar iyi bir şey almak istiyor ve 15 bin TL'de az para değil ki. Bunu bile bile bu fiyattan çıkarmaları sizce doğru mu peki? Bence değil, yine Türk'ü Türk kazıklıyor durum bu.

Hocam merhaba,

Fiyatların yüksek olması kısmına tabiki herkes katılıyor bunun hakkında dediklerinizi anlıyorum. Bir üst modeli bilmiyorum su anda var olanlar üzerinden ancak konuşabilirim. Bir üst modelinin satışı da şimdi başlasa belki bu aldığımız modelin daha üzerinde bir fiyata tekrar piyasaya girecek bilemeyiz. Teknosada satılan modelin 20 binden düşmüş gibi gösterilmesinden ben şahsen gerçek fiyatının 20 bin olduğu ve indirim sayasinde 16100tl ye aldığımıza inanmıyorum. Her üründe yaptıkları gibi esas fiyatını şişirip gösteriyorlar ve siz yine esas fiyatına almış oluyorsunuz bu her laptopta geçerli. Ben su anda bu laptopun parasını hakedip haketmediğini ancak Türkiye'deki muadilleri ve alternatiflerine bakarak anlayabilirim. En azından benim sorum bunun üzerindendi. Yani sizin dediğinize göre piyasadaki tüm laptopların fiyatları şişik bu sebepten şu anda kimse gidip hiç bir laptop alamamlı çıkıyor. 5600H RTX3060 LEgion 'uda gidip 13-14 Bin TL 'ye de almamalıyız. Eğer bunu diyorsanız katılırım tabiki ancak sadece L5i Pro için alınmaz diyorsanız işin içine bir çok parametre giriyor. Neye göre neden alınmaz?Almayacaksak ozaman şu anda ne almalıyız sorusu akla geliyor.

sonuç olarak 13.5 - 14 bandında alabileceğim en iyi bilgisayar bu mudur?
atmış olduğum msi'ın modelindeki ekran kartı 3060'tan bir tık daha iyi diye biliyordum aslında.
Şuan Legion 5 ve Msi alpha var bu fiyatta iyi olarak ama benim amd ekran kartları hakkında pek bilgim yok o yüzden onu bilemeyeceğim.
@Radeon RX 5500M @T129Atak Bu arkadaşlar daha bilgili isterseniz etiketleyerek sorun sizde.

@Alchemisty Sadece fiyatına dem vuruyorum dediklerim gibi. Gücü, özellikleri ve performansını asla kötülemiyorum lakin güzel ülkemin güzel insanları bu kan avcısı vampirler yüzünden fahiş fiyatlara bu cihazları almak zorunda kalmaları bana çok batıyor doğrusu. Dediğim gibi o cihazın en yüksek fiyatı 16 bin 500 TL olabilir. 20 bine RTX 3070'lisi geliyordu Mart ayında. Mart'dan beri bu cihazlar için hangi kur, vergi oynadı da bu iki modelin fiyatı aynı oldu? İnsanları dolandırmak için fiyatları şişirip kampanyaymış gibi satıyorlar. Sonra da indirim bitince 20 bine alır almak isteyen artık. Eli mahkum cebi mazlum olayı işte.

Şu an Legion 5 ve MSI Alpha var bu fiyatta iyi olarak ama benim AMD ekran kartları hakkında pek bilgim yok o yüzden onu bilemeyeceğim.
@Radeon RX 5500M @T129Atak Bu arkadaşlar daha bilgili isterseniz etiketleyerek sorun sizde.

Alpha hakkında genel görüşüm,
Ekran kartı ve kalite anlamında zayıf olduğu yönünde. 6600M güzel bir kart ancak 80W sürümü var bunda, dolayısıyla 80W 3060 performansı veriyor. Kasa deseniz GL Pulse serisi, şahsen Legion varken yeni Alpha tavsiye etmiyorum.

Alpha hakkında genel görüşüm,
Ekran kartı ve kalite anlamında zayıf olduğu yönünde. 6600M güzel bir kart ancak 80W sürümü var bunda, dolayısıyla 80W 3060 performansı veriyor. Kasa deseniz GL Pulse serisi, şahsen Legion varken yeni Alpha tavsiye etmiyorum.
o zaman legion'un indirime girmesini bekleyeceğiz. m2 ssd olmayışı çok büyük bir eksik ama.

Geri
Yukarı