Lamborghini yeni logosunu tanıttı

• Konuyu başlatan nefti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 561
Harika bir değişim tam bir tasarım harikası. Marka otomobil sektöründeki matematiksel ve fiziksel bütün altyapısını logonun geometrisinde kullanmış. Eskiye nazaran değişen hatları markanın geleceğe karşı kararlı vizyonunu, renkler ise geleneklerinden ve geçmişinden aldığı gücü, yazı stili ise markanın bugün sahip olduğu kurumsal yapılanmanın başarısını sembolize ediyor.
Kısacası hiç bi' b**'a bezememiş.

Harika bir değişim tam bir tasarım harikası. Marka otomobil sektöründeki matematiksel ve fiziksel bütün altyapısını logonun geometrisinde kullanmış. Eskiye nazaran değişen hatları markanın geleceğe karşı kararlı vizyonunu, renkler ise geleneklerinden ve geçmişinden aldığı gücü, yazı stili ise markanın bugün sahip olduğu kurumsal yapılanmanın başarısını sembolize ediyor.
Kısacası hiçbir' b**'a bezememiş.

Bir an başta gerçekten övüyorsunuz sandım. :D

1711647240760.png

Yan yana görünce fark bariz ama ben beğenmedim eski logo daha iyiydi bence.

Bencede eski logo daha canlı duruyordu.

Katılıyorum firmalar gitgide daha sadece tasarımlar yapmaya başladı.
Neredeyse tüm yeni sadece logolar çok silik ve kötü duruyor birkaç başarılı logo dışında.
"Patreon" mesela logosunu yakın bir zamanda yenilemişti başarılı bir logo tasarımı bence.

Lamborghini 20 yıl sonra logosunu değiştirdi. Resmi web sitesinde paylaşılan haberde yirmi yılı aşkın bir sürenin ardından markanın logosu ve görsel kimliğinin yenilendiği aktarıldı. Bugün tanıtılan ve şirketin tüm resmi kanallarında kullanılan yeni logo, öncekine göre daha geniş bir Lamborghini yazı tipi, minimal ancak cesur renklerle yeniden tanımlanıyor. Ana tonlar olarak siyah ve beyaz yeniden kullanılırken, altın renginin tanıtılmasıyla birlikte sarı da vurgu rengi olarak kullanıldı. Logonun bu yenilenmiş versiyonu aynı zamanda gelecekteki otomobillerde de kullanılacak. Ayrıca logonun ortasında yer alan ikonik boğa da büyük bir dönüşüme uğradı. İlk defa, bazı alanlarda, klasik kalkandan ayrılarak daha da ön plana çıkacak.

Eki Görüntüle 2152791

Bir fark mı var? bu benim hep tanıdığım lamborghini logosunun aynısı?

Geri
Yukarı